Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13376

Slobodan Milosevic też tak mówił a jednak stanął przed Trybunałem. Pozostawiajac zasiłki jednym i nie przyznając ich drugim doprowadziłbyś do podziału części społeczeństwa na równych i równiejszych. Aby uspokoić protestujacy tłum nie trzeba się uciekać do ostrzału z broni palnej. Demolowanie sklepów to nie powód aby zabijać ludzi!

Milosevica powinni sądzić ci, których prześladował, a nie jakiś międzynarodowy trybunał. Zasiłków najchętniej nie pozostawiłbym nikomu, ale ponieważ państwo musi być odpowiedzialne i respektować wcześniej zawarte umowy (bo prawo nie działa wstecz), ci którzy otrzymywali je wcześniej musieliby jeszcze przez jakiś czas je dostawać.

A co do strzelania do ludzi, to nie chodzi o to, że oni w ogóle coś niszczą. Chodzi o to, że łamią prawo i dopuszczają się agresji na innych ludziach i ich mieniu, a tych innych trzeba bronić, za wszelką cenę (bo to oni są tymi dobrymi obywatelami).

Obywatele są wprawdzie odpowiedzialni za wybrane władze ale nie do konca. Obywatele nie mogą przewidzieć głupoty swoich wybrańców. Wyborcy zazwyczaj ulegaja obietnicom. Zresztą w kampaniach przedwyborczych padają tylko obietnice więc wyborcy wybierają tylko jeden z pakietów obietnic.

Niestety, na tym polega demokracja, że obywatele muszą to wszystko przewidzieć i później odpowiadać za działania swoich przedstawicieli. To ich decyzja kto obejmie władzę, więc muszą za to być odpowiedzialni.

Jednak w II przypadku państwa UE rozwijałyby się szyciej. Wspólny rynek, brak ceł, itp. jest wystarczajacym impulsem do szybkiego rozwoju. Gdyby nie było UE (i EWG) to nie byłoby wspólnego rynku i rzowój były wolniejszy.

Faktycznie, EWG (i inne strefy wolnego handlu przyspieszają rozwój), ale nie UE. Wiesz że MFW obniżył państwom-członkom Europejskiej Wspólnoty Monetarnej prognozy wzrostu gospodarczego. Wolny rynek i brak ceł- oczywiście przyspiesza rozwój, ale UE to biurokracja, socjalizm i korupcja (chociaż zawsze socjalizm=korupcja).

Jeśli uda się przy pomocy nowoczesnej technologii zlikwidować przemyt i produkcję narkotyków to następnych wytwórni już nie będzie.

Ale nie mamy takiej technologii, jest za droga i po pewnym czasie producenci narkotyków wymyślą swoje nowe technologie umożliwiające im uniknięcie wykrycia. Ta wojna nigdy się nie skończy.

Gdyby to było realne to by było świetnie. W praktyce jednak nie jest mozliwe bo nie ma takiego zapotrzebowania na taką pracę i w rezultacie niewiele kobiet wykonuje w domu swoja pracę przez internet.

Może jeszcze nie dzisiaj, bo jest to trudne (z uwagi na niedostępność technologii), ale już wkrótce będzie powszechne, o ile oczywiście nikt nie zacznie wymyślać nowych podatków na internet. Praca przez sieć będzie wypierać konwencjonalne sposoby, bo jest tańsza (np. nie trzeba utrzymywać biur).

Czasmi najrozsądniejsi dają się okraść. Ochrona powinna być zapewniona wszystkim. To nie jest jedyny powód, dla którego wprowadzono tą ustawę.

Twoje argumenty za tą ustawą jakoś mnie nie przekonały. Jeżeli najrozsądniejsi dali się okraść, to przestali być najrozsądniejsi.

Kopalnie są nierentowne i faktycznie trzeba bedzie wiele z nich zamknąć. Górnicy pasożytują na państwie ale trzeba z nimi postępować ostroznie.

Trzeba postępować skutecznie, by jak najszybciej rozwiązać ten problem. Obawiam się, że ostrożność znacznie zwolni ten proces.

Cóż życie w naszej cywilizacji jest bezcenne więc ratuje się je wszelkimi mozliwymi środkami. Pieniadze są niczym w porównaniu zycia. Na zdrowiu i życiu nie wolno oszczędzać!

Ale te pieniądze nie są niczyje. Są one bowiem efektem czyjejś pracy, na którą ten ktoś poświęcił kawałek życia. Nie można ich zabierać temu komuś, jeśli on się na to nie zgodzi.

Nie ulega wątpliwości, że ustrój kapitalistyczny jest w tej chwili najlepszym rozwiazaniem dla swiata.

Nie ulega wątpliwości, że ustrój kapitalistyczny zawsze był, jest i będzie najlepszym rozwiązaniem dla świata.

Podatek liniowy jest rozwiązaniem najbardziej sprawiedliwym i przy tym sprzyja wzrostowi gospodarczemu.

Najbardziej sprawiedliwy i sprzyjający rozwojowi gospodarczemu jest podatek pogłówny, czyli ryczałt osobisty.

Gdby Polska nalezała do NAFTA to wcale nie musiałoby nam to przynieść tyle korzyści jak sądzą partie takie jak LPR i UPR. Inwestorom amerykańskim wciaż bardziej opłacałoby się budować fabryki w Meksyku lub innych krajach Ameryki Łacińskeij (które w nieodległej przyszłości zapewne dołączą do krajów NAFTA).

Jeśli chcieliby inwestować w Europie i sprzedawać w UE to bylibyśmy świetnym przyczółkiem. Wystarczą niskie podatki i proste prawo, a inwestorzy sami się pojawią.

Najleszym rozwiązaniem byłoby przerzucenie dużej części środków finansowych z Zachodu do Afryki. W krajach rozwiniętych dobrobyt doprowadził do tego, że wielu obywateli czuje się nieszczęśliwa i znudzona takim życiem (stad np. liczen samobójstwa). Poza tym w społeczeństwach zachodnich państw istnieją niekorzystne zjawiska takie jak wyścig szczurów, które prowadzą do wspomnianych wyzej zjawisk. Gdyby Zachód pozbył się części środków na rzecz Trzeciego Świata to ta sytuacja mogłaby się zmienić.

Nie obraź się, ale takie rozumowanie wydaje się nie mieć sensu. Po pierwsze nie można tak sobie przetransferować środki z Zachodu do Trzeciego Świata, bo w tych krajach przejmą je lokalne reżimy, a dla ludzi nie zostanie nic. Wyścig szczurów- nie ma czegoś takiego! Jeśli chcesz to jedziesz na prowincję i zaczynasz uprawiać ziemię i żyć jak twoi przodkowie, a reszta cię nie interesuje. Dobrobyt nie jest przyczyną samobójstw! To świadome decyzje ludzi! Z twojego rozumowania wynika, że na Zachodzie „im lepiej tym gorzej”! Przeczytaj jeszcze raz tekst, który napisałeś i zastanów się, czy przypadkiem nie zostałeś ostatnio zwerbowany przez sektę głoszącą powrót do wspólnoty pierwotnej. 🙂 Dobrobyt jest przyczyną dobra, a nie zła! To niektórzy ludzie nie potrafią go wykorzystać, ale to nie powód, by zabierać go wszystkim.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram