Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13296

Tak tylko czy tych informacji nauczono Cię w szkole czy dowiedziałeś się jej z alternatywnych źródeł? Chodzi o to że po prostu szkoły nie prezentują nam dorobku innych kultur co powoduje wyniosłość Europejczyków.

Większość z tych rzeczy wiem ze szkoły (z wyjątkiem tego Pi z Księgi Królewskiej). Szkoła prezentuje najważniejszy dla naszej cywilizacji dorobek kulturowy, dlatego nie mówi się tam wiele o Afryce, bo tamta cywilizacja nie miała wielkiego wpływu na losy świata.

Taka że w anarchii nikt nie ma obowiązku pomagać albo wykonywać zawodów tak potrzebnych jak np. nauczyciel. Bo przecież kto by ci dawał forsę za bycie nauczycielem? Nie państwo tylko prywani uczniowie. To kolei doprowadziłoby do takiej sytuacji w której inteligentna byłaby tylko elita finansowa.

Nie koniecznie. Ludzie zdolni byliby promowani przez elitę finansową. Poza tym jeśli rodzice chcieliby lepszej przyszłości dla swoich dzieci to tak modyfikowaliby wydatki, by wystarczyło na szkołę i uniwersytet. Nie każdy człowiek musi być absolwentem Oxfordu.

Wolność obywatelska? Wątpliwe. Większość nie potrzebuje owej wolności. Są oczywiście tacy którzy jej chcą ,ale ta "niewola" (z punktu Europejczyka) jest jakby ugruntowana kulturowo. A jeżeli wystarczy ci to co napisałeś to zdaje się że w Chinach tak jest (nie wiem co do podatków).

To świetnie. Mimo to na razie się tam nie wybieram. 🙂

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram