Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant

Europejczycy nie okupowali nigdy Chin. Rzeczywiście była tam pseudo-okupacja ,ale nie doprowadziła ona do upadku kultury chińskiej. A upadek kultury nastąpił tam przez Mao. A i czy w szkole uczyłeś się o tym że to Chińczycy pierwsi znaleźli liczbę Pi? Chyba nie... ( ja przynajmniej nie)

Może kultura chińska była po prostu zbyt silna by ulec asymilacji przez Europejczyków. A jeśli chodzi o obecną sytuację w tym kraju, to wiele elementów kultury przetrwało, szczególnie najważniejszy- poczucie wyjątkowości i bycia elitą świata. A o tym, że Chińczycy pierwsi znaleźli Pi nie jestem pewny, bo znali ją już Babilończycy i inne ludy starożytne (co prawda mniej dokładnie), ale wiedziałem, że mieli dużą wiedzę matematyczną (chyba wymyślili twierdzenie Pitagorasa przed Pitagorasem). Wiem też, że starożytni Hindusi umieli rozwiązywać równania kwadratowe, Egipcjanie obliczali objętość piramidy, a w I Księdze Królewskiej znajduje się wartość Pi.(7:23).

Socjalizm.

Jaka jest wyższość socjalizmu nad anarchią (z zakazem zabijania i kradzieży)?

Na pewno jej tam nie było

Nie jestem taki pewny. Widać w Chinach przemiany mające na celu zwiększyć konkurencyjność chińskiej gospodarki, a więc i wolność gospodarczą. W konsekwencji po pewnym czasie powinny pojawić się przejawy wolności obywatelskich. Poza tym mi do szczęścia wystarczą niskie podatki i zagwarantowanie prawa życia i własności.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram