Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Thengel
Participant

No właśnie, w końcu przegrali i to się liczy. Poza tym po opuszczeniu Afryki przez kolonizatorów to państwo nie osiągnęło poprzedniej świetności. Chiny po okresie okupacji przez Europejczyków odzyskały poprzednią pozycję na kontynencie, tak samo jak inne liczące się państwa o własnej, prężnej kulturze. A o pismach Konfucjusza to w szkolę trochę było, a pewien aspekt japońskiej poezji poznałem przy okazji czytania książki o teorii liczb.

Europejczycy nie okupowali nigdy Chin. Rzeczywiście była tam pseudo-okupacja ,ale nie doprowadziła ona do upadku kultury chińskiej. A upadek kultury nastąpił tam przez Mao. A i czy w szkole uczyłeś się o tym że to Chińczycy pierwsi znaleźli liczbę Pi? Chyba nie... ( ja przynajmniej nie)

Co więc byłoby lepsze: socjalizm czy anarchia, przy obecnym stanie ludzkości?

Socjalizm.

Ważne, żeby była to wolność w moim rozumieniu 

Na pewno jej tam nie było 🙂

bo bez naszej technologji nie wytworzyli by wystarczajacej ilosci jedzenia, 

zreszta co do pomocy humanitarnej dla Afryki to nie do konca ma ona sens... porownalbym ja do dolewania benzyny do ognia  moze nie do konca trafnie, oni sie rozmnazaja i nie wystarcza im jedzenia, my im troche dajemy to rozmnazaja sie jeszcze bardziej, dlatego jesli pomaac to lepiej na edukacje...

Zaraz jakiej technologii? Gdyby przywrócić ustrój plemienny wystarczyłoby.

moze sie troche zapedzilem, w koncu nie o tym mowa, ale wyrazenie 'kretynski system religijny' oznaczalo to przez co protestowal Luter [np. sprzedawanie odpustow], ludzie pomysleli, zauwazyli ze to jest zle i ze nie tego ich religia naucza, natomiast podkreslam niektorzy muzulmanie nie zauwazaja, ze Islam jest pokojowa religia tylko sluchaja jakiegos pajaca i sie wysadzaja w autobusach 

zreszta jako socjalista nie powinienes sie tak obrazac 

Z tym się zgadzam....

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram