Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13256

Ale czy naprawdę musiały być imperiami na skalę światową? Nie. Ważne że stworzyli własne pręzne państwa. Nie walczyłyby ze sobą o terytorium bokażde plemie ma dla siebie wystarczająco dużo miejsca. To Europejczycy stworzyli zwyczaj że jedno plemię ma panować nad drugim!

No nie wiem, czy te państwa były prężne jeśli dały się pokonać Anglikom czy innym kolonizatorom. Poza tym czy uczymy się w szkole o historii tych państw, ich literaturze czy kulturze? Nie, ponieważ były nieistotne w porównaniu z osiągnięciami cywilizacji europejskiej.

Terytorium może być lepsze lub gorsze. Jeżeli plemię A żyje na żyznej ziemi, a plemię B na trochę gorszej, a w pobliżu nie ma wiele dobrej gleby, to bardzo prawdopodobne jest, że B zaatakuje A. Poza tym jeśli plemię zacznie się rozrastać, to będzie potrzebować nowych terenów, co może spowodować ekspansję i konflikty.

To by była d**. I tyle

A jeśliby stworzyć socjalizm z ludźmi takimi jak obecnie?

Wybraliby swoją plemienną kulturę. To tak jakby ci zaproponować życie w Chinach. Rozwijający się kraj i za kilka lat będzie nim prawdopodobnie lepiej niż Europie. Wątpię żebyś przyjął tą propozycję. Czemu? Bo to inna kultura!

Chiny to państwo totalitarne, komunistyczne, w którym nikt kto oczekuje wolności nie chciałby żyć. Ale inna kultura nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli jednak w Chinach panowałaby wolność i poziom życia byłby wyższy niż w Europie, to niewykluczone, że bym się tam przeniósł.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram