Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant

Nie wiem co bym chciał będąc Afrykańczykiem ale prawdopodobnie to pierwsze. W Afryce również powstawały prężne państwa np. Zulu czy Pigmejów. Problemem Afryki są sztucznie narzucone przez Europejczyków państwa. Tak poza tym mały twór szybciej się rozwija gdyż łatwiej nim zarządzać etc.

A ja, jako każdy chcący się rozwijać i żyć w lepszych warunkach wybrałbym to drugie.

Państwa Zulusów i Pigmejów miały najwyżej znaczenie regionalne, a o nauce czy literaturze tych plemion nie można powiedzieć, by wpłynęły na losy świata.

Gdyby nie było państw w Afryce, to plemiona walczyłyby ze sobą o terytorium i byłoby tak jak obecnie, albo jeszcze gorzej. Poza tym plemiona nie rozwijają się szybko, bo wymiana idei między ludźmi jest ograniczona, ze względu na ich niewielką liczbę.

Oczywiście. Ale gdyby ludzie byli wrażliwi na cierpienie.

A jak by byli tacy, jak są obecnie?

narzucic im wlasny system czy patrzec jak sie kamienuja, bo jakas durna ksiazka im kaze [albo oni ja tak interpretuja] ?

Trzeba po prostu pokazać co oferuje nasz system, co oferuje ich system i zapytać który chcą wybrać. Jeśli wybiorą swoją plemienną kulturę, to musielibyśmy to zaakceptować, ale jestem przekonany, że w większości wybraliby naszą, ponieważ jest lepsza (żyje się w niej na wyższym standardzie). Jeśli ktoś zwróciłby się do nasz o pomoc (np. chrześcijanie prześladowani w Sudanie przez muzułmanów), to powinniśmy im pomóc.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram