Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Thengel
Participant
#13210

Czy gdybyś był Afrykańczykiem to chciałbyś kontynuować tradycje plemienne, czy stworzyć nowe, sprawne państwo? 

Lepiej być wyzyskiwanym niż umierać z głodu i chorób, które medycyna potrafi całkowicie wyleczyć. Z resztą może by zapytać samych Afrykanów o zdanie. Poza tym z takiego „wyzysku” mieliby szansy się uwolnić po pewnym czasie, a z obecnej sytuacji nie mają wyjścia. 

Kultura arabska jest zupełnie inna od Afrykańskiej. Arabowie byli w stanie stworzyć potężne imperia w których ludziom żyło się dobrze i dostatnio, kilka razy w historii to oni tworzyli elitę naukową świata. W Afryce coś takiego nigdy się nie udało, dlatego uważam, że nasza cywilizacja powinna zwiększyć swoje oddziaływania na tym kontynencie. 

Nie wiem co bym chciał będąc Afrykańczykiem ale prawdopodobnie to pierwsze. W Afryce również powstawały prężne państwa np. Zulu czy Pigmejów. Problemem Afryki są sztucznie narzucone przez Europejczyków państwa. Tak poza tym mały twór szybciej się rozwija gdyż łatwiej nim zarządzać etc.

A jeśli każdy troszczyłby się tylko o tego, o kogo chce?

Oczywiście. Ale gdyby ludzie byli wrażliwi na cierpienie.

tyle ze w ten sposob Afrykanczycy nie umieraliby z glodu, 

co jest bardziej moralne ? 

Jak wiemy ludzie umierali bo harowali w fabrykach przez 12h i dostawali marne grosze za pracę (rewolucja przemysłowa) i taka sytuuacja by się powtórzyła.

polityczna poprawnosc... 

u kogo jest lepiej kazdy widzi... 

zreszta kultura ktora dyskryminuje np. ze wzgledu na plec to nie kultura

Slucham? A w Europie się nie dyskryminuje? Takie poglądy nie waham się powiedzieć są po prostu hitlerowskie. Niższość kultury... Ech.....

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram