Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13202

Bzdury gadasz! Afrykańczycy nie mają państw tylko mają terytoria plemienne i właśnie przez Europejczyków jest tak niespokojnie. Oni podzielili Afryjkę na sztuczne państwa! Piszesz o zasobach naturalnych i sile roboczej przecież piszesz poprostu o wyzysku! I twoja fikcja o wyższości kultury bałych. Wprowadzanie Europejczyków do innego świata jest bzdurą! Myślisz że czemu w krajach arabskich nie ma demokracji? Bo to inna kultura i to powie ci każdy socjolog!

Czy gdybyś był Afrykańczykiem to chciałbyś kontynuować tradycje plemienne, czy stworzyć nowe, sprawne państwo?

Lepiej być wyzyskiwanym niż umierać z głodu i chorób, które medycyna potrafi całkowicie wyleczyć. Z resztą może by zapytać samych Afrykanów o zdanie. Poza tym z takiego „wyzysku” mieliby szansy się uwolnić po pewnym czasie, a z obecnej sytuacji nie mają wyjścia.

Kultura arabska jest zupełnie inna od Afrykańskiej. Arabowie byli w stanie stworzyć potężne imperia w których ludziom żyło się dobrze i dostatnio, kilka razy w historii to oni tworzyli elitę naukową świata. W Afryce coś takiego nigdy się nie udało, dlatego uważam, że nasza cywilizacja powinna zwiększyć swoje oddziaływania na tym kontynencie.

Ale o takiej anarchii w której ludzie sobie pomagają. Za taką jestem za.

A jeśli każdy troszczyłby się tylko o tego, o kogo chce?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram