Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13191

Że słucham cię? Rekolonizować kontynent? Zastanów się co piszesz a potem dopiero pisz.

To dokładnie przemyślana koncepcja. Czy sądzisz, że typowy mieszkaniec Afryki woli biegać z oszczepem i polować na gazele? Każdy normalny człowiek chce żyć na jak najwyższym poziomie, i tak się akurat składa, że to „cywilizacja białego człowieka” (proszę nie posądzać mnie o rasizm) reprezentuje ten poziom. Mieszkańcy Afryki nie są widać na tyle rozwinięci by sami mogli wprowadzić nasze standardy na swoim terenie, więc wypadałoby im pomóc, jeśli oczywiście oni się na to zgodzą. Nie wiele jest bowiem krajów w Afryce, gdzie panuje wolność i dobrobyt. Jeśli Europejczycy (Amerykanie) przejęliby władzę w kilku krajach, to na pewno sytuacja by się poprawiła. Oczywiście nie byłaby to pomoc darmowa, ale przyniosłaby obu stronom wyraźne korzyści. My mielibyśmy dostęp do ich taniej siły roboczej i zasobów naturalnych, a oni miejsca pracy i wyższy poziom życia. Oczywiście aby uniknąć manipulacji gospodarczych wszystkim powinny się zająć głównie prywatne firmy, ale i tak obecny poziom takich przekrętów w Afryce jest znacznie wyższy.

Tyle że kapitaizm nie jest utopią i dlatego jest niemoralny a takiego systemu nie mogę popierać.

A co sądzisz o anarchii, tyle, że takiej w której ludzie się nie zabijają i nie kradną?

A nie są płacone przez pracodawców? Czyli najbiedniejszych to nie dotyczy.

Dotyczy to wszystkich pracujących, ponieważ składki są potrącane z tego co zarobi każdy pracownik. Jeśli dostałby na rękę 1000 zł to po potrąceniu składek dostanie np. 700 zł (optymistyczne założenie).

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram