Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Thengel
Participant

Problemy z wybudowanie fabryki w Afryce są efektem konfliktów na tym kontynencie i walk plemiennych. Mieszkańcy tego kontynentu powinni zrozumieć, że dopuki sami nie zmienią tej sytuacji, to nie mają zbyt dużych szans na rozwój. Jeżeli chce się im pomóc, to trzeba rekolonizować ten kontynent.

Że słucham cię? Rekolonizować kontynent? Zastanów się co piszesz a potem dopiero pisz.

To przestań popierać ten ustrój i zostań zwolennikiem kapitalizmu 

Tyle że kapitaizm nie jest utopią i dlatego jest niemoralny a takiego systemu nie mogę popierać.

ZUSy, fundusze pracy, ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe... są płacone przez wszystkich, co jest niesprawiedliwe. Gdyby pieniądze te zostały w kieszeni obywateli, to oni sami mogliby zdecydować, czy chcą się ubezpieczyć (a jeśli tak to gdzie), a może czy chcą te pieniądze zainwestować i tak zadbać o swoją przyszłość.

A nie są płacone przez pracodawców? Czyli najbiedniejszych to nie dotyczy.

Oczywiście, masz całkowitą rację! 

Nie masz racji.

w Chinach czy Tajlandji tez NAFTA nie ma 

a trudnosci sie rozwiaza jak region sie ustabilizuje i koncerny zobacza ze mozna zarobic, w czym powinien pomoc wolny handel 

Nie bo fabryki buduje się w Meksyku.

no ja nie przyznaje, 

bylem calkowicie za wojna w Iraku, 

co nie oznacza ze Busha lubie (calkowicie zawalil ze strony dyplomatycznej)

Wojna w Iraku to nie tutaj więc nie będę się wypowiadał.

a wiesz ze w USA tak nie ma ? (przynajmniej statystycznie w wiekszosci nie) 

ciekawe dlaczego, ja obstawiam ze dzieki liberalizmowi gospodarczemu, ktory gwarantuje jednostce wiecej mozliwosci 

Jak to nie? To jakaś nowa teoria bo wiadomo że bieda napędza biedę.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram