Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant

Ale ten wolny handel foworyzuje kraje Ameryki Płn. co doprowadza do ich podupadabie (wiem UE robi dokładnie to samo).

Ale przecież wolny handle nikogo nie faworyzuje. Znosi tylko cła, przez co tańsze i lepsze produkty stają się bardziej dostępne, ale przecież nikt nie zmusza do ich kupowania. Dzięki rozszerzeniu NAFTA wiele firm z Ameryk Północnej mogłoby stworzyć nowe miejsca pracy w Ameryce Południowe.j NAFTA jest lepsza od UE bo powoduje tylko zniesienie ceł i protekcjonizmu, i nic więcej.

Zrobiło dla świata baaardzo dużo... Teraz rzeczywiście jeżeli USA blokuje każdą bardziej logiczną inicjatywę

Albo Rosja, Chiny czy Francja

Ale co wcale nie podnosi stopy życiowej większości rodzin czy osób. Zyskują na tym tylko bezrobotni

Podniesie, obecnie państwo zabiera obywatelom więcej niż 50% tego co zarobią. Jeśli podatki będą niskie, to więcej pieniędzy zostanie w kieszeni podatników, co podniesie ich stopę życiową. Poza tym więcej miejsc pracy to także większy wybór zawodów więc i możliwość lepiej płatnej posady.

Ja również ale róznie rozumiemy tą sprawiedliwośc...

Dla mnie wyraża się ona w kwestii ekonomicznej w stwierdzeniu: „co zarobisz jest twoje”

A oto ciekawostka, porównanie kilku systemów na podstawie trzech krów:

Maoizm: mam trzy krowy; rząd zabiera mi wszystkie, zabija i mięso dzieli dla wszystkich po równo.

Komunizm: mam trzy krowy; rząd zabiera je do kołchozu, gdzie wszystkie zdychają.

Narodowy socjalizm: mam trzy krowy; rząd zabiera mi dwie i zamienia je na armaty.

Faszyzm: mam trzy krowy; rząd ustanawia cenę maksymalną na mleko, a krowy każe zakolczykować, bym ich nielegalnie nie zjadł.

Socjalizm: mam trzy krowy; rząd odbiera mi pod przymusem mleko, które potem mogę kupić w państwowym sklepie na kartki.

Socjal-demokracja: mam trzy krowy; rząd skupuje ode mnie mleko i rozdaje darmo w szkołach, gdzie dzieci wylewają je do zlewu.

Państwo opiekuńcze: mam trzy krowy; musze sprzedać jedną, by starczyło na badania weterynaryjne i podatki od dwóch pozostałych.

Euro-socjalizm: mam trzy krowy; rząd każe mi zabić jedną, bo krów jest za dużo - i drugą, bo krowa sąsiada jest chora na BSE.

KAPITALIZM: MAM TRZY KROWY; SPRZEDAJĘ JEDNĄ I KUPUJE BYKA!!!

Janusz Korwin-Mikke

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram