Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant

Motyw przewodni na dziś (powiedzenie nieznanego autora): "Pomagaj innym abyś i ty nie pozostał bez pomocy gdy bedziesz jej potrzebował" 😉

[...] gdyby jakaś grupa ludzi wyszłaby na ulice by bronić systemu, który oparty jest na kradzieży (chodzi mianowicie o wszelkie przejawy socjalizmu). Ponieważ kradzież jest niesprawiedliwa, to każdy kto publicznie ją popiera (albo na dodatek próbuje jej bronić) musi zostać usunięty. Dałbym oczywiście czas demonstrantom na rozejście się, ale jeśliby nie posłuchali, nie wahałbym się użyć wszelkich argumentów.[...]

Chwila, jezeli państwo zdecydowałoby się np. zrezygnować ze świadczeń dla bezrobotnych i na ulice wyszłoby kilkaset tysięcy ludzi, którzy zaczeliby manifestować to rozkazał byś otworzyć do nich ogień?? Jeśli tak to moim zdaniem masz niestety wypatrzone podejście do takich spraw. Za taki występek każdy przywódca stanąłby przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i miałby dożywocie zagwarantowane!

Nie zapominaj, że państwo jest też od tego aby chronić swoich obywateli. To panstwo jest też w znaczenj mierze odpowiedznialne za złą sytuację ekonomiczną w kraju i duże bezrobocie wiec ludzie bez pracy maja prawo domagać się pomocy od władz.

Podobne prawa mają też inni ludzie (niepełnosprawni, itp.), którzy bez tej pomocy nie potrafiliby przezyć choć nie ukrywam też że znaczna świadczeń socjalnych powinna być zlikwidowana bo w wielu przypadkach pieniądze podatników są marnotrawione.

Ja nie ulegam emocjom.

Z tego cytatu można wywnioskować co innego:

Zacznę trochę nie po kolei, bo nie mogłem się powstrzymać.

Szczególnie 4 ostatnie wyrazy 😛

To co napisałem dotyczyło również tego fragmentu:[...]

Jednak to ten pierwszy cytat był bardziej zwiazany z twoim późniejszym komentarzem. W każdym razie poprzednią moja wypowiedź zrozumiałes niewłasciwie bo miałem na mysli przyszłośc...

A nawet jeśli UE (w kwestii wojen) to coś innego niż EWG, to chyba czas istnienia tej organizacji jest za krótki, by stwierdzić jej rzeczywiste efekty działania.

Ja starałem się wybiec myślą w przód (o kilkadziesiąt lat) i przewidzieć co by było gdyby

1. nie było UE (oraz EWG czy innych podobnych organizacji)

2. była UE

W pierwszym przypadku istnaiłoby pewne prawdopodobienstwo (być moze byłoby ono bardzo wysokie), że państwa europejskie znowu sie pokłocą i wybuchnie wojna. Dodatkowo państwa Starego Kontynentu nie rozwijałyby się tak szybko jak we Wspólnocie.

W drugim przypadku wojna w Europie jest praktycznie niemożliwa. Dodatkowo państwa europejskie w wyniku współpracy szybciej się rozwijają i panuje w nich wszechobecny dobrobyt [za kilkadziesiąt lat (chociaz to zależy też od paru innych czynników)]

Borg to kolektyw, czyli komunizm, ja mówię o ewolucji jednostek. Każdy ewoluuje jak chce, a najlepsi dają przykład innym. Inni albo idą w ich ślady, albo wymierają. Nawet jeśli nie będziemy doskonali, to będziemy wystarczająco silni, by nie dać się wciągnąć w nałóg.

Nasz rozwój (czy ewolucja jak wolisz) ma moim zdaniem prowadzić do pracy nad tworzeniem lepszego jutra, "poprawianiem" swiata w jakim przyszło nam zyć.

Na temat zwiazków Borg(a) z komunizmem wypowiem się w dalszej części posta.

To powinni pomyśleć, zanim zaczną „żłopać” flaszkę wódki. Człowiek powinien być zawsze świadomy konsekwencji swoich czynów.

Kazdy ma prawo do chwilowej słabości. Jesteśmy tylko ludźmi.

Czy narkotyków jest mniej na rynku, to nie istotne. Istotne jest to, czy jest ich wystarczająco mało. Jeśli tak nie jest, to liczba ludzi która wpadnie w nałóg przy większej ilości narkotyków jest niewiele mniejsza.

Czym mniejsza podaż narkotyków tym ich ceny są wyższe i tym mniej uzaleznionych.

Ja nie chcę nikogo skazać na śmierć! Hitler zaczął ingerować w ten proces, a ja pozostawiłbym go bez ingerencji. Ludzie którzy by nie ewoluowali wymieraliby z czasem, z przyczyn naturalnych.

O jakim procesie mówisz? Przypuszczam, że chodzi Ci o selekcję naturalną (z teorii ewolucji Darwina), mówiącą, że słabsi wyginą. Tutaj muszę stanowczo zaprotestować! Hitler był wielkim mordercą odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi. W tym przypadku nie mozna mówić o zadnej selekcji naturalnej. Narody mają prawo spokojnie sobie żyć obok siebie. Hitler chciał tylko wytępić tylko tych, którzy w tamtym czasie byli przejściowo słabsi i równiez tych, których uwazał za gorszych ("nizsze rasy"). Poza tym chciał pozbyć się wrogów, którzy mogliby mu zagrozić.

To rodzice decydują jak wychować swoje dziecko i co jest dla niego korzystne. Będą ograniczać wolność dziecka tak, jak uznają to za konieczne.

Jednak w pewnym momencie dziecko osiąga juz pewien poziom dojrzałości, że moze odpowiadać za siebie i powinno powoli brać sprawy w swoje ręce.

Mogą pracować przez internet. Na zachodzie popularne jest też wykonywanie w domu pewnych produktów z przywożonych półproduktów. Poza tym kobiety mogą sprzątać, prasować, myć podłogi i gotować obiad. 😀

...I dzięki temu wytwarzają 50% PKB swoich krajów 😆 😀 . A jeśli chodzi o te półprodukty to może kobiety na wsi produkują artykuły spozywcze ale na skalę przemysłowa produkuje się ich znaacznie więcej i na wiekszą skalę.

Ja dodam do tego, że dzieci w dobrej rodzinie dziedziczą cechy swoich rodziców.

A ja poprawię to i napiszę, że w kazdej rodzinie dzieci dziedziczą cechy swoich rodziców (zgodnie z zasada dziedziczenia).

Przedstawiciele małych sklepów lub hipermarkety.

własciciele małych sklepów nie maja tyle pieniedzy. Hipermarket mogą sobie pozwolić na to aby parę dni w roku były urzadzne wystawy. Zresztą sprzedaja one duzo towarów po niskich cenach więc przyciągaja duzo klientów.

Nie, to twoja wina, że dałeś sobie ukraść portfel. 😀

Wiec rozumiem, że przyznajesz mi rację w tej kwestii 😛

Jacy niewinni ludzie! Przecież demonstrować wyjdą obrońcy starego porządku, który moim zdaniem jest oparty na kradzieży. Poza tym dałbym ludziom czas na rozejście się. Jeśli będziemy działać powoli to nic to nie zmieni (w Bułgarii czy Rumunii jeśli jakiś rząd próbował reformować górnictwo, górnicy przyjeżdżali do stolicy i obalali rząd).

To są ludzie skrzywdzeni przez sytuację jaka panuje w państwie. Są zdesperowni bo nie mają pracy i perspektyw na przyszłość wiec maja prawo pakazać swoje niezadowolenie z tego faktu i zgodnie z prawem zastrajkować.

Z górnikami trzeba postępować bardzo ostrożnie bo jest ich dużo. Ale ich też nie wolno pozbawiać szans na normalne funkcjonowanie w społeczenstwie wiec trzeba im zapenić przekwalifikowania, odprawy itp.

Ja akceptuję taką metodę, ale nie za państwowe pieniądze.

Jakie panstwowe pieniądze?? Ktoś chce sie zabić to staje na moście wtedy może ktoś do niego podejśc i starać się mu wyperswadowć skok z mostu. Jeśli samobójca jednak skoczy to ten ktos może spróbowac go jescze ratować jesli mu się uda to dobrze. Ale gdzie tu jest miejsce na panstwowe pieniadze??

Vong pisał wczoraj przez godzinę posta, a kiedy go wysyłał, to coś się zepsuło i post przepadł. Teraz jest trochę zdenerwowany i pewnie przez jakiś czas nic nie napisze.

Jaka szkoda 😆 😈

[...]nie wtrącam się więcej w dyskusję acz śledzę z zaciekawieniem.

Ależ jak najbardziej mozesz się wtrącać. Nawet jest to wskazane bo przydałoby się trochę nowego spojrzenia na tą sprawę 🙂

Dla mnie najważniejsza cecha socjalizmu (komunizmu) to ograniczanie wolność (głównie przez zabieranie obywatelom pieniędzy w formie podatków). Kolektyw Borga też ogranicza (i to dosyć istotnie  ) wolność jego członków, czyli dronów. Sytuacja w stylu „nie chciałeś zostać zasymilowany, a mimo to zostałeś”, przypomina w socjalizmie „nie chcesz płacić wysokich podatków, a musisz”. To właśnie podobieństwo kolektywu Borga i socjalizmu. Borg jest oczywiście znacznie bardziej efektywny i skuteczny niż socjalizm i to zasadnicza różnica.

Borg nie posiada żadnego ustroju: ani socjalizmu ani zadnego innego. Borg mozna określić jednym słowem: niewolnictwo ❗ Tylko jest to taki specyficzny rodzaj niewolnictwa, w którym drony są zarówno niewolnikami jak i łowcami niewolników.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram