Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12949

Spójrzmy na Star Trek First Contact. Federacja nie mogła powstać przed wojną atomową. Pewne jednostki musiały wymrzeć

Mogła jak najbardziej. Federacja powstała w ok 100 lat po pierwszym kontakcie(dokładnie w 2161 roku). I to zdarzenie było jej kamieniem węgielnym. Zresztą wcześniej też mięliśmy katastrofy o podobnej skali: obie wojny światowe. Po pierwszej z nich powstała Liga Narodów, która miała bronić porządku na świecie ale tak na prawdę była nic nie znaczącą organizacją. Po Drugiej Wojnie Światowej powstała ONZ, która kontynuje misję LN. Jednak wydarzenia z ostatnich miesięcy (Atak USA na Irak mimo braku zgody ONZ) znowu pokazują, że tego typu organizacje są lekceważone przez wielkie mocarstwa. Dopiero coś w rodzaju pierwszego kontaktu może sprawić, że ludzkość na prawdę się zjednoczy.

Poza tym po III wojnie (tej ze ST) te niedobre jednostki wcale nie wymarły.

Musiało dojść do katastrofy. Tak samo nasze społeczeństwo nie bedzie sie rozwijać bez katastrofy (to jest podobne troche do dziur na naszych jezdniach próbuje sie je załatac żeby je uratować ale droga tak czy tak bedzie w coraz gorszym stanie i nie pomoże nic oprócz położenia nowego asfaltu). Taka jest prawda - nie staniemy sie lepszym społeczeństwem bez pozbycia sie zepsutej cześci ludzkosci. Oczywiscie nalezy pomagać tym którzy tego chcą a tym którzy wiedza "najlepiej" dać to czego pragną (chą sie zniszczyc ich sprawa)-dla nas lepiej.

Hehe to nie jest takie proste. Wystrzelać wszystkich niedobrych (czy też jakoś inaczej się ich pozbyć) - to by był dopiero przejaw okrucieństwa.

Cały problem leży w ludzkiej naturze. Praktycznie każdy człowiek może być zarówno ideałem dobroci jak również i mordercą. Wszystko zależy od środowiska w jakim żyje i od jego wyborów życiowych. Przykładem niech będą tu Picard i Shinzon. Potencjalne zło drzemie w każdym człowieku ponieważ każdy człowiek dysponuje wolną wolą i może wybierać.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram