Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Tematy tabu i tolerancja Re: Tematy tabu i tolerancja

Gosiek
Participant
#16551

tolerancja to jest zgadzanie sie na zachowania/sytuacje/czyny/zdania innych ludzi, ktore nie odbiegaja w znaczacy sposob od ogolnie przyjetych norm. dla przykladu nazizmu/neonazizmu nie mozna i nie nalezy tolerowac, bo to bedzie prowadzilo do powstania sytuacji patologicznych.

Ja bym jeszcze dodała, że są to zachowania które nie szkodzą innym ludziom i nie mają ich celowo obrażać lub prowokować.

teraz pojawia sie pojecie 'ogolnie przyjetych norm'... i tutaj jest ta najwazniejsza czesc. zdrowy rozsadek, wyksztalcenie, pojecie o swiecie z tych dwoch rzeczy wyplywajace jak rowniez rzeczy wpojone przez wlasnych rodzicow wplywaja na znanie tych wlasnie 'ogolnie przyjetych norm'.

Problem pojawia się, gdy ludzie wychowują się w innych (różnych) środowiskach, które akceptują nieco odmienne normy i przekonania. Dla przykładu: człowiek wychowany w rodzine o tradycjach lewicowych i drugi ze środowiska o poglądach prawicowych będą mieli zupełnie inne pojęcie "ogólnie przyjętych norm".

A tu jest słownikowa definicja tolerancji - szkoda tylko, że krótka.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram