Forum Fantastyka Star Trek Skad wzial sie Borg? Re: Skad wzial sie Borg?

Ixion
Participant
#13904

Takie eksperymenty lub raczej wynalazki raczej łatwo można "okiełznać" i prawie wszystkie możliwe wypadki można przewidzieć, a gdy w trakcie np testowania nowych osłon coś nie wyjdzie to raczej nie będzie to aż tak katastrofalne w skutkach jak stworzenie BORG.

Jeśli Voya właśnie atakują po raz n-ty Krenimowie (i wszystko świadczy o tym, że to może być ten ostatni raz), to brak osłon temporalnych ma znacznie bardziej niekorzystny skutek, niż powstanie Borga. Jeśli bowiem zniszczą Voya, to co będzie dalej z serialem?

Przewidzenie działania istoty (w tym wypadku drona), który po części posiada własną świadomość jest dużo mniejsze od określenia co się stanie gdy niewypali jakiś "wynalazek" (np wysiądzie emiter osłon), więc raczej trudno to porównywać do siebie, chyba że wypadek przy jakimś eksperymencie jest katastrofalny w skutkach jak wspomniana już cząsteczka Omegi (nie mylić z Omegą One) o olbrzymim potencjale energetycznym.

Jak pewnie pamiętasz, przed zniszczeniem molekuły Omega, zaczęła się ona stabilizować (i to bez żadnego powodu). Przestała być niebezpieczna (chociaż to pojęcie względne), i to przez przypadek. Szczęście sprzyja niektórym naukowcom.

Ostatecznie nie mam nic przeciwko teorii powstania Borga przez „nieudany eksperyment”, ale musiałaby wykonywać go jakaś nierozsądna rasa (może naukowiec-Neelix , w końcu udało mu się zniszczyć część pakietów żelowych serem)

Ps:Wpadł mi właśnie jeszcze jeden pomysł na początek BORG: Podczas awaryjnej teleportacji androida i jakiejś istoty z planety chwilowy zanik napięcia w buforze spowodował krzyżówkę ich ogranizmów ale przeżyli ...

Aby było bardziej dramatycznie, powinien ich uratować denobulański lekarz, przy pomocy nieznanej bliżej technologii, którą oczywiście Denobulanie posiadają od dawna. A poza tym może to być teleportacja kilku androidów i tych istot. Załoga próbuje naprawić transporter, a w tym czasie, wykształca się kolektywna świadomość 😉

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram