Forum Fantastyka Star Trek Skad wzial sie Borg? Re: Skad wzial sie Borg?

Ixion
Participant
#13901

Ja raczej obstaje przy wymknięciu się wynalazku spod kontroli. W końcu w tak ważnym eksperymencie łatwo może coś pójść nie tak jak by się chciało. W odcinku Voya pt. "Omega directive" Janeway wspominała o naukowcu, który prowadził doświadczenia nad cząsteczką Omegi i która niespodziewanie się zdestabilizowała i wyrządziła szkód na cały sektor: liczne dziury w podprzestrzeni uniemożliwiające poruszanie się z WARP i gigantyczny wzrost promieniowania w sektorze, już nie mówiąc o śmierci załogi stacji, na której były prowadzone badania (zgineło bardzo wielu znakomitych naukowców federacji) i ludności planet w tym sektorze.

Wydaje mi się, że w ST jest wręcz przeciwnie. Większość eksperymentalnych urządzeń działa, wtedy kiedy potrzeba ( chociażby: kamuflaż Pegasusa (wcześniej doprowadził do zniszczenia okrętu, ale ostatecznie umożliwił Ent-D ucieczkę z wnętrza asteroidy), osłony temporalne z "Year of hell" czy „To Coś”, przy pomocy czego Voy wyleciał z anomalii w „The Void”, nie wspominając już o adaptacjach napędu do: „Quantum Slipstream Drive”, Transwarp, czy kilku innych).

Co prawda eksperymentalne urządzenia działają dobrze na pokładzie „głównych okrętów”, ale w innych miejscach nie powinno być aż tak tragicznie, by stworzyć Borga.

Taki scenariusz mógłby zrobić tylko duet B&B i to z udziałem załogi Ent NX-01 (bez obrazy miłośników ENT )

Jeśli do tego dojdzie, będę mógł oskarżyć scenarzystów o kradzież własności intelektualnej. Przynajmniej będę miał jakieś korzyści z ENTka. 😀

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram