Forum Fantastyka Star Trek Skad wzial sie Borg? Re: Skad wzial sie Borg?

Vidmo
Participant
#13899

Według mnie opowiadanie Kronosa jest tylko jednym z możliwych początków BORG'a.

Drugą możliwość powstania Kolektywu BORG opieram o podwójny odcinek Yoyagera "Year of hell". W tym odcinku była przedstawiona po części historia pewnego profesorka 🙂 , który pracował nad ciekawą bronią (temporalną?) potrzebną w aktualnie prowadzonej wojnie (aby wymazać przeciwnika z historii 🙂 ). Moim zdaniem mogłoby być podobnie jak w przypadku tego odcinka tylko tenże profesorek mógł stworzyć nanosondę która mogłaby udoskonalić rasę do walki i wypróbował ją na jakimś nieszczęśniku 🙂 , który później zasymilował całą wioskę (za wyjątkiem profesorka 🙂 ), w której mieszkał 😀 ,planetę, okręty itd. Przy już sporej części dronów profesorek stwierdził, że niektóre się wyłamują z kolektywu przez konflikty z innymi dronami i postanowił wybrać osobę, która zaprowadziłaby w nim ład. Osoba taka aby mogła pełnić dobrze swoją funkcję musiała być na stałe połączona z kolektywem BORG ale musiała też zachowwać własną świadomość. Idealne na ten cel nadawała się istota z wówczas poznanej już rasy i oznaczonej przez BORG numerem 125 🙂 co okazało się sukcesem i przywróciło stabilność Kolektywowi BORG przy większej ilości dronów. Jednak profesor nie przwidział tego że gdy wprowadzi do Kolektywu samodzielną jednostkę to zechce ona wprowadzić pare zmian w dyrektywach nim kierujących m.in zabezpieczającą go przed chęcią asymilacji go przez Kolektyw jak również odtworzenie królowej BORG w wypadku jej śmierci i jeszcze wielu innych dyrektyw. Po asymilacji profesorka królowa przejeła w całości kolektyw i rozwineła go do obecnych rozmiarów.

Rasy "założycielskie" kolektywu musiały tworzyć swoisty odpowiednik Federacji ponieważ królowa BORG musiała "opiekować się" kolektywem prawie od początku więc pochodziła raczej z jednej z ras tamtego odpowiednika Federacji, która składała się z ponad 125 ras o czym świadczy wysoki numer porządkowy rasy, z której pochodziła królowa (125).

Takie jest moje zdanie na temat początku BORG, może troche fantazyjne ale i tak mogłoby powstać z tego niezłe opowiadanie na miarę tego, które napisał Kronos 😀

(...)A jeśli chodzi o Borga, to teoria z tym, że wymknął się spod kontroli jest całkiem prawdopodobna. Możliwe jest jednak również, że powstał na drodze symbiozy między dwiema rasami: biologiczną i maszyn. W ten sposób po kilkuset latach ewolucji powstał nowy gatunek, który rozpoczął ekspansję.

Ja raczej obstaje przy wymknięciu się wynalazku spod kontroli. W końcu w tak ważnym eksperymencie łatwo może coś pójść nie tak jak by się chciało. W odcinku Voya pt. "Omega directive" Janeway wspominała o naukowcu, który prowadził doświadczenia nad cząsteczką Omegi i która niespodziewanie się zdestabilizowała 😀 i wyrządziła szkód na cały sektor: liczne dziury w podprzestrzeni uniemożliwiające poruszanie się z WARP i gigantyczny wzrost promieniowania w sektorze, już nie mówiąc o śmierci załogi stacji, na której były prowadzone badania (zgineło bardzo wielu znakomitych naukowców federacji) i ludności planet w tym sektorze.

(...)gdyby głównym wrogiem Federacji była ona sama(...)

Taki scenariusz mógłby zrobić tylko duet B&B i to z udziałem załogi Ent NX-01 😀 (bez obrazy miłośników ENT 🙂 )

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram