Forum Fantastyka Star Trek Rozwój Re: Rozwój

Tazman
Participant
#9391

Prawa fizyki te same? Ale dlaczego odkrywane w tej samej kolejności? I dlaczego wykorzystywane w ten sam sposób. Rozumiem że twórcy wszystkich serii ST zostali wychowani na Darwinie. Ale bez przesady! Teorii ewolucji nie można stosować do wszystkiego (wg. mnie to właściwie nie można jej stosować do niczego prócz bakterii). A np. dlaczego wszystkie rasy posłgują się podobnym językiem. Nawet na Ziemi żyje plemię którego językiem jest GWIZD!!

Chwilka chwilka prawo Darwina nie jest prawem fizyki.

Zauważ, że w naszym świecie są takie same warunki.

Wszystko składa się z takich samych częsteczek, Woda zawsze płynie w dół, powietrze zamarza wszędzie w tej samej temperaturze, to są bardzo proste przykłady ( nie powiem możliwe są anomalie )

A co do odkrywania w tej samej kolejności to też przesadziłeś,

oczywiście kierunki rozwoju mogą być różne całkiem inny może być czas rozwoju różnych cywilizacji. Ale ogólnie, czy uwarzasz, że jakaś inna cywilizacja najpierw nauczyła się rozbijać atom przedtem nie wymyślając pisma, albo stworzyła silnik parowy nie wymyślając ognia, a o przewyższających nas technologiach. Przepraszam ale dopiero pewne odkrycia otwierają drogę do następnych. A więc zakładam, że rozwój przebiegał w większości podobnie a już napewno w światach podobnych do ziemi (Klasa M bodajże)

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram