Forum Fantastyka Star Trek Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć. Re: Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć.

Seldon
Participant
#12671

Zgoda, czytałem to opracowanie już jakiś czas temu, więc mogłem zapomnieć o wszystkich szczegółach, które zostały tam napisane. Masz rację, mówiąc, że wojna roumlańska toczyła się, kiedy nie było jeszcze Federacji - ona była wynikiem zagrożenia ze strony Romulan. Podam adres angielskiej stronki, w której cała charakterystyka wojny jest całkiem nieźle opisana, jednak nie jest to całkowicie kanoniczne, ale daje lepszy pogląd i to opracowanie wydaje się bardzo wiarygodne.

Pozatym, to jeżeli nie zauważyłeś Coen, to liczba 850 okrętów liniowych to tylko orientacyjna liczba z czasów przed wojną z Dominium, pozatym wyraźnie jest zaznaczone: raporty wywiadu. Nie sprawdzałem prawdziwości tych twierdzeń, ale jeśli przeszkadza ci ta liczba, to sprostuję to.

Angielskie opracowanie dotyczące: The Earth-Romulan War

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram