Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Replikator - jak to dziala? Re: Replikator - jak to dziala?

Gosiek
Participant
#16347
Quote:

a)zreplikować można wszystko

To, że coś jest możliwe wcale nie oznacza, że trzeba i powinno sie to robić.

Quote:
😎 transporter to też replikator (człowiek w jednym miejscu jest skanowany a w innym materializowany (a to ostatnie na takiej samej zasadzie jak hamburger w replikatorze))

Raczej odwrotnie: to replikator korzysta z technologii transportera i przekształca nieokreśloną kombinację molekuł w pożądany rodzaj materii.

Poza tym replikatory mogą mieć wbudowane blokady zapobiegające używaniu ich do klonowania.

I skoro replikator zamienia jedną materię na inną to ilość "przetworzonej" substancji powinna się zgadzać - nie może być tak, że wchodzi jeden Kirk a wychodzi dziesięciu...

Quote:
to czemu nie można zeskanować człowieka, a potem zmaterializować go kilkukrotnie....

Można by zrobić tylu Kirków, ile jest okrętów.... a co piędziesiąt

Dlatego, że takie są zasady Federacji. To nie "Atak klonów" tylko trek i panują tu nieco inne zasady. 😛 A o ile wiem to zabójstwo nie mieści się w standardach moralnych wielu innych kultur - nie tylko UFP.

Podobnie jest z klonowaniem - jest ono etycznie wątpliwe i myślę, że nawet za 400 lat będzie podobnie, zwłaszcza w przypadku klonowania ludzi.

Quote:
toż to przeciesz tańsze niż edukacja w Akademii Gwiezdnej Floty...

A tak w ogóle to efekty podobne do klonowania, tyle że lepsze (dokładność atomowa)... i tańsze

Wydaje mi się, że tu wchodzą w grę raczej pewne ideały federacyjne a nie rachunek ekonomiczny. Zwłaszcza, że ekonomia XXIV wieku jest nieco inna. 😉 A ludzkość nastawiona na samodoskonalenie a nie na zysk i obniżanie kosztów.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram