Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki Re: Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Wolf
Participant
#14327

Wolf: Pomysł nie jest zły, jednak mam parę pytań 

1. Co to jest pancerz standardowy a co ciężki?

low density jako standardowy, jego nie ma w kanonie ale mozna by go stosować do małych jednostek, high density jako ciężki, a co do oznaczeń to troche mi się pomyliło.

2. Co to jest pancerz refrakcyjny?

Gdzieś to wyczytałem na waszym forum, ale nie jestem w stanie powiedziec gdzie, jako niekanoniczny mozna go odpuścić.

3. Skąd weźmiesz pancerz Verie cos tam?

Przecięż Borg po wizytach u nas troche tego zostawił, wystarczy na badania i pokrycia kilku jednostek jako prototypy

4. W kwestii refitu należy dodać różnicę lat, bo rozwiązania techniczne i możliwości uniesienia pancerza się zwiększają, oraz wymagało by to przerabiania istniejących refitów. Poza tym DITL wyraźnie pokazuje ze można wiecej, widac to na przykładzie KTI A (3cm) i KTI B (6,4cm) przy długości tylko 246m czyli według twojego mogli by dodać max 2,64cm

Te zasady będa się tylko odnosiły do nowych refitów nie ujętych kanonem, chyba że jakimś cudem tak poukładam przeliczniki że wszystko bedzie pasowało i zgadzało.

- low density 1

- high density 1.5

- ablative armor 2

- variethiel 2.5 - 3

A odnośnie KTI A i KTI B, róznica miedzy nimi wynosi około 100 lat, powiedzmy 2.46 cm za długość + 1 cm za każde 50 - 100 lat róznicy między kolejnymi refitami. Dzieki temu mamy 3.4cm dodatkowego pancerza bez przeciażenia.

Aha, jeszcze jedna zasada, nie można zdalnie detonować torped na zasadzie zbliżeniowej, albo wybuchają trafiając w cel albo w cale.

Tu bym ciut zmienił, na zdalnie sterowane torpedy kosztem wielkości ich głowic bojowych i obrażen jakie zadają. Powiedzy obniżasz moc głowicy o 25% - 50% a w zamian masz torpede sterowaną. Coś kosztem czegoś.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram