Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki Re: Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Reyden
Participant

Rayden twój pomysł ma jedną podstawową wadę stosujesz grubość sciąn jakby to była puszka po piwie. Primo zajrzyj sobie do podręcznika wytrzymałości materiałów i sprawdź jakie grubości mają pojemniki na różne chemikalią. Secudno przczytaj uważnie teorie z rozdziału o pojemnikach cienkościennych i wytrzymałości na rozciąganie w trzech kierunkach. Po uważnej analizie dojdziesz do wniosku że minimalną grubością sścianki dla zbiornika o średnicy 100 m jest 10 cm lub wiecej, więc dla Galaxy ta wartość to minimum 0.5 metra a nie pare milimetrów. Więc cała twoja rozpiska idzie się ładnie kopać. O jedno chciałbym prosić na tym forum, ludzie piszcie z pewna dozą rozsądku. Moge wziąść pod uwagę dużą wytrzymałość monotamium, duranium i tritanium ale 8cm dla podwójnego pancerza to absurd. Nawet pancerz dzisiejszych statków oceanicznych wynosi 15cm, podwójno kadłubowe łodzie podwodne 1m. Więc 1mm dla statku nawet o dł 150m to czyste szleństwo. A teraz wyliczenia do mojego sposobu. Sovek ma 1900 na hullu. 20% idzie na ablative 80% na podwójny ciężki pancerz co daje 1900*80%=1520mm co daje nam 152cm pancerza / 2 bo mamy dwie strony daje nam średnia grubość 0.76m. To wydaje się bardziej realistycznne niż to co ty napisałeś. Zapytasz się dlaczego 205 na ablativ, u mnie ablativ ma przelicznik 2, 2 * 10 cm daje nam 20%. Jeli są jakies niejasności just ask.

P.S. Zapomniałbym o ładowniach temu podobnych. Ładownia to objętość około 150m3 jak nie więcej, rozpłaszcz to do grubości 2.5 - 5 cm mamy płaską blache o polu 7500 - 15000m2 (15m x 100m x 0.03m), i taką powierzchnie mozna by pancerzem pokryć rezygnując tylko z jednej pełnej ładowni.

po 1 . nie porównój naszych XX-wiecznych technologi do technologi XXIII-XXIV wieku

po 2 . gdzieś ty w moich postach ( ostatnich ) wyczytał że mi chodzi o cm ❓ ❓ ❓ ❓ 😈 😈

tam pisze wyrażnie że chodzi o przelicznik wytrzymalosci danego kałduba wzgledem tego pierwszego ❗ ❗ ❗ 😈

po 3 . skad ty to wziołeś że kadłub ma 80 % a pancerz 20 % - zobacz sobie na DITL ( http://www.ditl.org ) i poruwnaj sobie okręty bez jakiegokolwiek pancerza i z pancerzem - wyjdzie ci odwrotnie

po 4 . dalej nie rozmumiesz - nie ma takiego czegoś jak podówjny cieżki pancerz , jest tylko taki kadłub - a pancerz moze być typu H.D. lub A majacy różna grubość

update :

Reyden: twoja metoda ma podstawową wadę: W cholerę liczenia.

To było tylko przykąłdowe liczenie żeby pokazaż Wolfowi , gdzie błedy popełnił

pozatym sporo ja obliczyłem , iwec i licznia było by mniej

po 3 . te dane mozna by wykorzystąc do dokładniejszego refitingu jednsotek

ostani post , strona 7

hmm , dale mnie nie zrozumiałeś .

1 - te 13 500 odnosci sie do każdego mm pancerza H.D. ,

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram