Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Program PPT Re: Program PPT

Ixion
Participant
#14136

Ale nie można zaprzeczyć pewnym elementom demokracji, zresztą ta władza oligarchów (Rywina?) nie jest zbyt widoczna, co może sugerować, że tak naprawdę jej nie ma.

Może widoczna nie jest, ale jak Jan K. ma jakąś sprawę to idzie sobie do prezydenta czy premiera, i ją sobie załatwia.

A czy specjalne komisje czy pełnomocnicy do wyjaśniania czy załatwiania specjalnych spraw nie są narzędziem Demokracji?

Chodziło mi o problemy gospodarcze albo strukturalne, np. jest VAT na internet w UE, to rząd powołuje zespół ekspertów, który się tym zajmie; nie ma autostrad, to rząd powołuje krajowego konsultanta do spraw autostrad itd.

Odnosząc się do tematu widzę ustrój Polski jako demokrację przedstawicielską, z jednomandatowymi okręgami wyborczymi i mniejszym wpływem partii zaś większym poszczególnych jednostek [polityków] (tak, żeby Q ze swoją PPT miał szanse na politykę państwa. Ze zmniejszeniem liczby posłów (podobnie jak planowała to zrobić PO, chyba widać moje sympatie i zniesieniem immunitetu dla przestępstw popełnianych przez posłów (takich jak kradzieże, jazda w stanie, korupcja, etc). 

Gospodarka liberalna, ale nie za bardzo

W obecnej sytuacji taki pomysł to krok w dobrym kierunku (choć uważam, że trzeba iść dalej). Lepsza trochę liberalna gospodarka niż taka, jak obecnie.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram