Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13503

Głupi może nie ,ale zawistny. A to prowadzi do szleństwa. A jaki cel mają łapanki urządzane przez Izrael (a jak można inaczej nazwać wyciąganie wszystkich młodych Palestyńczyków z domów i aresztowanie ich pod zarzutem terroryzmu?)

Izrael może sobie urządzać bezsensowne łapanki i inne akcje, ale to nie prowadzi do realizacji jego głównej polityki. To takie propagandowe zagrania. Prawdziwe cele Izraela pokazuje np. odrzucenie „mapy drogowej”, czy inne działania w dużej skali.

Z ekonomicznego punktu widzenia powstania są bezsensowne. Trzeba łożyć pieniądze na broń dla partyzantów, a na dodatek kraj nawet jeśli zwycięży to jest wyniszczony. Zresztą dla mnie powstania są bezsensowne z moralnego punktu widzenia (chyba że prowadzą do uratowania ludzi jeśli np. są prześladowani) bo państwo to sztuczny twór, tak samo jak naród więc pojęcie godności narodowej nie istnieje więc powstania z powodów narodowych są bezsensowne. Oczywiście podejrzewam że się ze mną nie zgadzasz ,ale akurat tutaj nie ustąpię więc możemy nie dyskutować

Twoje podejrzenia są słuszne. Jeśli mamy do wyboru okupację (która całkowicie uniemożliwia rozwój gospodarczy), a powstanie (które jakieś szansy daje), to lepiej jest wybrać większe szansy.

USA nie wysłało "małych" oddziałów. A Polska wysłała małe gdyż na duże je nie stać I w przypadku wojny naród nie ma nic do gadania bo decyzję podejmuje prezydent.

W USA było duże poparcie dla wojny, a Polska wysłała to co miała najlepszego. Gdyby miała więcej „najlepszego”, to by to wysłała, ale nie byłaby to armia z poboru. Więc cały czas byłyby to nieliczne (w porównaniu z resztą wojska) oddziały.

Jeżeli już to od terrorystów. I to kosztuje duuużo.

Nie słyszałeś o tej aferze, że to właśnie Pentagon sprzedawał taki sprzęt za grosze?

Ile setek tysięcy żołnierzy już wysłały Stany do Iraku? Może kiedyś jeszcze to była interwencja, ale teraz to już jest okupacja, stąd zaangażowanie takich znacznych sił.

Moje rozważania dotyczyły Polski, ale jeśli chodzi o USA to okupacja, nie jest normalną wojną. W jej trakcie ginie znaczeni mniej ludzi, a zaangażowane oddziały nie zużywają tyle sprzętu.

Mój korepetytor angielskiego miał takiego radykalne poglądy, jedyną szansę uratowania Polski widział w przejęciu władzy jako dyktator - myślę, że nadawałby się na terrorystę

Nie do końca, na terrorystów najlepiej nadają się kobiety..... (naukowo potwierdzone)

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram