Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13451

Ich celem jest wyeliominowanie terrorystó bo inaczej nie będzie spokoju na ulicach. Okupacja Palestyny jest konsekwencją pierwszego celu.

Nie, ich celem jest utrzymanie państwa na terytoriach palestyńskich. Spokój na ulicach jest drugorzędny. Gdyby chcieli spokoju oddali by ziemie okupowane Palestyńczykom i ataki terrorystyczne na pewno by osłabły.

Nie jeśli na tym obszarze istnieje juz inne państwo. Uzasadnij dlaczego mieliby takie prao posiadać.

Ponieważ państwo jest efektem umowy ludzi, którzy tworzą je, by lepiej im się żyło. Jeśli państwo przestaje spełniać te funkcje, a istnieje możliwość stworzenia takiego organizmu, który to zapewni, to ma się moralne uzasadnienie, by taki organizm stworzyć.

Która nowoczesna konstytucja jest niekorzystna dal obywateli?

Np. Polski, UE....

Wszyscy jadą na tym samym wózku więc wzajemne posadzanie sie poszczególnych regionów jest nielogiczne.

Oto przykład: Niektóre regiony są lepiej rozwinięte a inne gorzej. W tych gorzej rozwiniętych pomoc socjalna jest udostępniana kosztem tych bogatszych. Dlatego w tych lepiej rozwiniętych regionach ludzie chcą niższych podatków, a pozostałych wyższych. Ponieważ tych gorzej rozwiniętych jest więcej, podatki pozostają wysokie, co jest niesprawiedliwe. Czyli biedniejsi pasożytują na bogatych.

Tak samo mozna powiedzieć o terrorystach. Izrael chce wytępić wszystkich terrorystów podkładajacych bomby na jego terenie i to mu się nie udaje. Czyzby to terrorysci wygrywali wojnę? Nie. Prawda jest taka, że obie strony przegrywają.

Jak już pisałem, Izraelowi nie chodzi o zabicie wszystkich terrorystów, tylko o utrzymanie państwa. To jest główny cel, który jak na razie jest realizowany.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram