Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13283

Niemożłiwe by kraje arabskie zawarły sojusz ze Stanami. Ludność tamtych krajów by na to nie pozwoliła. A tych którzy chcą pokoju jest zbyt mało.

W większości tych krajów ludność ma niewiele do powiedzenia (np. Arabia Saudyjska- sojusznik USA i państwo z którego pochodziło najwięcej zamachowców 11 września). Nie wiem, czy chcących pokoju jest mało, bo są oni po porostu trudniejsi do zauważenia (np. Irak, 70% ludzi akceptuje obecność Amerykanów, ale w telewizji mówi się głównie o zamachach).

Jeżeli zniesiono by sankcję na kupno broni. Izrael to główny wróg każde kraju arabskiego ,a to była jedynie czcza retoryka Saddama gdyż dążył on to zdobycia poparcia w Lidz Arabskiej.

Jakoś na razie Francja i Rosja nie przejmowały się sankcjami. Istotnie Saddam chciał zostać nowym liderem wszystkich państw arabskich, ale używał do tego celu finansowania terroryzmu.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram