Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Thengel
Participant
#13264

Zmiana sojuszy na Bliskim Wschodzie nie jest moją teorią, tylko popularnym poglądem panującym wśród komentatorów polityki międzynarodowej. Z tym zabiciem się na wzajem to nie sądzę, już dawno mogliby to zrobić. Istnieją ludzie (po jednej i po drugiej stronie), którzy chcą pokoju. Jeśli ci agresywni wyginą, to wtedy pokojowi dojdą do władzy i doprowadzą do stabilizacji sytuacji. 

Niemożłiwe by kraje arabskie zawarły sojusz ze Stanami. Ludność tamtych krajów by na to nie pozwoliła. A tych którzy chcą pokoju jest zbyt mało.

Zorientowaliby się, ale nie zawetowałaby, bo im więcej Saddam miałby pieniędzy, tym więcej broni kupiłby od Francuzów. Nie słyszałeś, że pieniądze rodzinom palestyńskich samobójców wypłacano z funduszu utworzonego przez Saddama. Poza tym Izrael to główny wróg Iraku, więc na pewno Irak wspierał finansowo terrorystów palestyńskich.

Jeżeli zniesiono by sankcję na kupno broni. Izrael to główny wróg każde kraju arabskiego ,a to była jedynie czcza retoryka Saddama gdyż dążył on to zdobycia poparcia w Lidz Arabskiej.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram