Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13257

Masz jakieś przesadne wyobrażenie o potędze USA. Po pierwsze Stany nie zerwą sojuszu z Izraelem ,a po drugie sytuacja tam jest nierozwiązywalna gdyż nie chodzi o stworzenie wolnego pańśtwa Palestyna tylko jednym i drugim do zabicia się nawzajem!

Zmiana sojuszy na Bliskim Wschodzie nie jest moją teorią, tylko popularnym poglądem panującym wśród komentatorów polityki międzynarodowej. Z tym zabiciem się na wzajem to nie sądzę, już dawno mogliby to zrobić. Istnieją ludzie (po jednej i po drugiej stronie), którzy chcą pokoju. Jeśli ci agresywni wyginą, to wtedy pokojowi dojdą do władzy i doprowadzą do stabilizacji sytuacji.

Na pewno nie niesiono by sankcji. Myśłisz że Francja nie zorientowałaby się że USA dogadało się z Saddamem? Zawetowałaby i by się objawiła jako ci dobrzy. Zaraz i skąd ty wziałeś tą kasę dla Palestyńczyków od Iraku?

Zorientowaliby się, ale nie zawetowałaby, bo im więcej Saddam miałby pieniędzy, tym więcej broni kupiłby od Francuzów. Nie słyszałeś, że pieniądze rodzinom palestyńskich samobójców wypłacano z funduszu utworzonego przez Saddama. Poza tym Izrael to główny wróg Iraku, więc na pewno Irak wspierał finansowo terrorystów palestyńskich.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram