Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Thengel
Participant
#13242

Jeśli USA są za powstaniem tego państwa (a są), to ono postanie, prędzej czy później, ale raczej prędzej. Bez pomocy USA, Izrael nie jest w stanie prowadzić dalej tego konfliktu, a niewykluczona jest zmiana sojuszy na Bliskim Wschodzie. Wtedy Izrael będzie musiał zaakceptować Palestyńczyków, bez względu na terrorystów. 

Masz jakieś przesadne wyobrażenie o potędze USA. Po pierwsze Stany nie zerwą sojuszu z Izraelem ,a po drugie sytuacja tam jest nierozwiązywalna gdyż nie chodzi o stworzenie wolnego pańśtwa Palestyna tylko jednym i drugim do zabicia się nawzajem!

Sankcje można znieść, a nie byłoby to trudne, bo każdemu z mocarstw zależało na handlu z Irakiem (szczególnie tym „złym”: Rosji i Francji). 

A wojna, aby doprowadzić do stabilizacji, musi najpierw ją zdestabilizować. Poza tym nie ma już irackiego wuja który przekazywałby Palestyńczykom pieniądze na zamachy terrorystyczne.

Na pewno nie niesiono by sankcji. Myśłisz że Francja nie zorientowałaby się że USA dogadało się z Saddamem? Zawetowałaby i by się objawiła jako ci dobrzy. Zaraz i skąd ty wziałeś tą kasę dla Palestyńczyków od Iraku?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram