Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13169

Chciałem tylko wrzucić do dyskusji spostrzeżenie, że niekoniecznie wszędzie używane są takie sposoby walki o niepodległośc. Wystarczy wspomnieć Ghandiego czy choćby dzisiejszych Tybetańczyków.

Każdy orze jak może. Pytanie tylko który ze sposobów jest bardziej skuteczny i humanitarny, oczywiście jest to nierozstrzygalne.

Obywatele Irladnii są obywatelami Wielkiej Brytanii i mają takie samo prawo przebywać w Wielkiej Brytanii jak Brytyjczycy w Irlandii. I jeżeli w kraju mieszkają cywile (nie przesiedlani przymusowo) to ten kraj nie jest już okupowany.. Więc tych cywili nie można brać jako okupantów.

Ale według prawa Wielkiej Brytanii, a nie Irlandii Północnej. Dla Irlandczyków walczących o niepodległość to prawo jest narzucone i nie należy go respektować.

Czy ktoś rozmawia z Arafatem? Nie... Chcą go zamordować!

Ale kiedyś z nim rozmawiali!

Gdzie zaatakowane? To najprawdopodobniej Baskowie w 5,6 w. n. e. zaatakowali tubylczą ludność. I wydaje mi się że konwencje zakazują zabijanie cywili nie prawdaż?

Ale Baskowie nie podpisywali żadnych konwencji.

Gdzie były te laboratoria? W lesie?

Gdzieś były, niektóre w lasach, niektóre ukryte w piwnicach czy na wsiach.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram