Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13161

Byliby i wtedy by nie stacjonowali tylko mieszkali.

Ale według IRA/ETA byliby oni agresorami, nielegalnie przebywającymi na terytorium ich kraju. Jeśli więc któraś z tych organizacji przygotowuje zamach na jakąś ważną osobę, to nie musi (w swoim mniemaniu) się zastanawiać czy mogą zginąć niewinni cywile, bo ci cywile to agresorzy.

Dobrze.. rozumiem ale czy nie można tego zrobić pokojowo? Przecież wiadomo że terroryzmem nic nie osiągnął.

Rozmowy pokojowe są prowadzone gdy obie strony mają jakieś argumenty. Jeśli Irlandczycy nie mieli żadnej armii to ich siła argumentów znacznie spadła. Jeśli natomiast są groźni przez zamachy, to pokazują, że z nimi trzeba się liczyć. Żaden kraj nie opuści dobrowolnie okupowanego terytorium, z którego czerpie jakieś zyski.

Np. centrum Madrytu?

To niech się przeniosą na prowincję. Poza tym prawdopodobieństwo, że zginiesz w zamachu terrorystycznym jest znaczenie mniejsze, niż takie, że potrąci cię samochodów.

No chuba AK nie miała takich możliwości.. Może to jacyś dowódcy o tym marzyli..

Wystarczy przyjść do rolnika, któremu padła krowa na wąglika. Odkopać ciało i wyciąć kawałek. Później umieścić w pojemniku z pożywką i wąglik gotowy.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram