Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13148

Wilhelm Orański zjednoczył Holandię ,ale wiem że się czepiam  🙂

Chodziło o Wilhelma III Orańskiego (a ten istotnie pokonał Jakuba II broniącego się w Irlandii). Niderlandy zjednoczył I, a tak w ogóle to było 5 Wilhelmów Orańskich. 😀

W londyńskim metrze jest na pewno wielu katolików. A zrobili by tak gdyby chcieli zniszczyć Anglików a IRA prowadzi wojnę religijną.

Ale oni chcą się tylko pozbyć Anglików ze swojego kraju i dlatego nie atakują metra w Londynie.

To nie jest jej sprawa! To jest sprawa tych ludzi którzy giną w tych zamachach. Co prawda oni robią to "humanitarnie" bo ostrzegają gdzie jest bomba ,ale nie zawsze policja zdąży ewakuować ludzi.

Dla ETA to jest wojna, a na wojnie giną ludzie. Ludzie ci mogą, (jeśli chcą) opuścić tereny które są niebezpieczne.

Ale skąd AK miałoby mieć wąglik? Przecież wtedy broń biologiczna nie była jeszcze używana. Szczególnie przez partyzanów.

Broń biologiczna istotnie nie istniała, ale zarazki wąglika tak. Te obecne są modyfikowane genetycznie, by były bardziej agresywne, a tamte były zwykłe (można je pozyskać z krów, które zaraziły się tą chorobą).

Nie byli cywilami. Przecież w POlsce stacjonowali tam tylko żołnierze.

A gdyby stacjonowali cywile, tak jak ma to miejsce w Irlandii Północnej czy w Kraju Basków (z perspektywy IRA lub ETA oczywiście), to czy byliby oni nadal cywilami?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram