Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

Ixion
Participant
#13143

IRA (katolicy) walczy z okupantami, którzy przez przypadek istotnie są protestantami, ale co to ma za znaczenie. Gdyby chcieli zabijać innowierców to zatruliby londyńskie metro sarinem. Słyszałeś o tym, że Wilhelm Orański (czy ktoś taki) podbił Irlandię Północną. Skoro ją podbił, to znaczy że wcześniej był wolna, czyli IRA walczą z okupantami.

ETA też oczywiście walczy o wolność kraju Basków (który został anektowany przez Hiszpanów), a to jak to robi, to jej sprawa.

Wśród socjalistów niestety popularne jest akceptowanie jednej formy terroryzmu (walki o wolność) a ignorowanie innej.

Jeżeli byliby terrorystami to by byli i nie widzę tu argumentu.

Polacy oczywiście nie byli terrorystami, a to co napisałem miało pokazać relatywizację pojęcia terrorysta.

Zaraz kiedy Polacy mieli użyć tego wąglika??!!

Podajże w „Polityce” ktoś pisał na ten temat (albo jeden z redaktorów tego pisma mówił o tym w jakimś programie publicystycznym). AK nie użyła ostateczni wąglika, ale z tego co pamiętam, liczyła się z możliwością zatrucia nim niemieckich zasobów żywności.

Czy Niemcy którzy przybyli na ziemie polskie w czasie okupacji byli cywilami? Może i tak, ale nawet jeśli to i tak zrobili to niezgodnie z polskim prawem i mogli być traktowani jako agresorzy. A mój szacunek do życia jest większy niż ci się wydaje, tyle tylko, że uważam, że istnieją wyższe wartości.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram