Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityka Re: Polityka

fluor
Keymaster
#13127

Terrorysata i partyzant (bojownik o wolnośc to nie to samo)... Terroeyst zabija cywili partyzant- nie.(...)

Nie wiesz? Nie wiesz o torturach i morderstwach? Burzeniu miast? Odcinaniu pomocy uchodźcom? Czeczenia zresztą była wolnym państwem a Baskowie nigdy nie mieli swojego państwa. Tak więc Czeczeni zostali najechani i ich państwo jest zniewolone a ich rząd jest na emigracji Baskowie nie!

Hmm... (ciekawie spoglądam na oburzonego do granic możliwości rozmówcę) czyżby moja Ignorancja na jedyną prawdę ciebie zirytowała?? 😛

Dlaczego mówisz, że Baskowie, którzy nie mieli nigdy własnego uznanego państwa mają mniejsze prawo do samostanowienia niż Czeczeni?

Tak się składa, że potępiam i to nawet bardzo inwazję na Czeczenię, widziałem wiele wiele zdjęć, wiele rzeczy słyszałem czy czytałem.

Ale różnica o której mówisz nie jest IMO znacząca.

To że Basków nikt nie najechał (ale i tak żyją na własnej ziemii pod "okupacją") wg mnie nie zmienia racji.

Partyzant, terrorysta, bojownik o wolność - te pojęcia się dzisiaj zrównały. Wg dzisiejszych pojęć Polacy walczący o niepodległość także uprawiali terroryzm (choćby zamachy na głowy państw, namiestników, etc).

Co do czeczenii to się fluor mylisz, Czeczenia była wolną republiką po rozpadzie ZSRR , tak wiec atak Rosjii , a w konsekwencji akcje czeczenów to nie to samo co Akcje ETA w Hiszpanii ; ETA jest jak IRA ; to są terroryśi , natomiast wielu czeczenów wlaczy o wolnośc swojego kraju

Inne są metody, ale cel jest ten sam. Baskowie też walczą o niepodległość swojego państwa, tak samo jak robili to Irlandczycy czy czynią Palestyńczycy. Czy atakowanie szpitali czy budynków publicznych, używanie bomb w ciężarówkach to działanie nieterrorystyczne??

To napisałem w poście powyżej Reyden ale to dobrze że są jeszcze uświadomieni ludzie 🙂

Jam relatywistyczną ciemnotą oczekującą na oświecenie 😉

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram