Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Pogaduszki Re: Pogaduszki

fluor
Keymaster

Oto wyjaśnienie dla tych (także dla mnie 😛 ) którzy nie rozumieją odpowiedzi Omegi:złota bo:1) ostatni nie mogl wiedziec jaka ma korone tylko jesli srodkowy i pierwszy ktorych widzial nie mieli obaj po srebrnej koronie (jakby mieli to wiedzac ze sa tylko 2 srebrne wiedzialby ze jemu zostaly juz tylko 3 zlote wiec ma zlota). tak wiec przed nim krolowie (srodkowy i pierwszy) mogli miec kombinacje takich koron: zlota/srebrna, srebrna/zlota i zlota/zlota.2) srodkowy wiedzac to co napisalem juz wyzej bo wydedukowal to tak jak ja z odpowiedzi ostatniego krola plus widzac korone krola pierwszego dedukuje dalej tak: jakby pierwszy mial srebrna na glowie to wiadomo ze ja (srodkowy) juz bym srebrnej miec nie mogl bo inaczej ten ostatni (trzeci) wiedzialby jaka on ma korone (mialby zlota). wiec mialbym zlota. stad mozna wydedukowac ze pierwszy srebrnej korony na glowie miec nie moze bo srodkowy powiedzial ze nie wie jaka ma korone.3) pierwszy wiedzial to co napisalem w punkcie 1 i 2 juz wiec wiedzial ze zostala mu tylko jedna jedyna odpowiedz czyli korona zlota.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram