Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Pogaduszki Re: Pogaduszki

Seldon
Participant

Po ukończonej romulanizacji można przystąpić do kursu Czepiania i Szpionowania Stosowanego - otrzymuje się dyplom Komandora Czepialskiego 😉

Momencik... Ten dyplom jest sygnowany oficjalnie przez Czepialskiego? Oficjalnie i całkowicie legalnie? No co ja mogę powiedzieć... Artefakt? 😉 Jakby tak było, to ja chętnie się zapiszę. 😛

[w tym miejscu widzimy jak wielka teflonowa patelnia trafia Vashara]

Widzę, że istnieje zapotrzebowanie na mój nowy wynalazek, testowany w laboratorium 3E, pokład 14, sekcja C. To oczywiście jest osławiony system przechwytywania latających patelni (FFPIS - Flying Frying-Pan Intercepting System), nad którym pracuję od jakiegoś czasu, równocześnie prowadząc badania historyczne nad XX wiecznymi serialami sci-fi, ale to drugie teraz nie ważne. A więc FFPIS przeszedł już wstępne testy alfa, ale potrzebuję teraz dwójki ochotników: kaskadera jako cel oraz dobrego miotacza (miotaczki?) patelni albo innych przedmiotów o podobnej charakterystyce aerodynamicznej. Niestety jak na razie system przechwytuje jedynie 45% rzutów patelniami teflonowymi, a aż 96% patelni konwencjonalnych, i jeszcze nie doszedłem, jaka jest tego przyczyna, ale wietrzę w tym jakiś spisek. 😉 Tak więc, gdybym miał wsparcie głównego oficera naukowego, to za niedługi czas powinienem opracować metodę, która pozwoli na przechwycenie 94,7% rzucanych patelni (dane przewidywane dla zmilitaryzowanych patelni teflonowych). Dla innych patelni ten współczynnik powinien wynosić 99,3%, tak więc po wprowadzeniu projektu do seryjnej produkcji teflonowa patelnia stanie się już bronią niezbyt praktyczną. Oczywiście wszystko w imię bezpieczeństwa załogi. 😉

(...)

Piękna propaganda, ale niestety działka automatyczne zwykle nie trafiają w patelnie, szczególnie, jeżeli rzucane są wypracowanym romulańskim sposobem "z ukratka". 😉 Poza tym działka są trudne w transporcie i nie mieszczą się na naszych korytarzach.

Folia się nie przydaje, ale ten pomysł z flarami jest warty rozważenia, ale jak ktoś będzie chciał rzucać, to weźmie noktowizor i nic na to się nie poradzi. Poza tym, źle rzucona patelnia stanowi bezpośrednie zagrożenie dla załogi i można od rzucającego wyciągać konsekwencje z Przepisów BHP Gwiezdnej Floty Artykuł 6, paragraf 15-18 podpunkt C, a od używającego flar i środków dymnych z Artykułu 7, paragraf 2-6, i można z tego powodu pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej z konsekwencją kary dyscyplinarnej - wiem bo specjalnie sprawdzałem. 😛

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram