Forum Fantastyka Star Trek Ocena Entka(inna niż pozostałe) Re: Ocena Entka(inna niż pozostałe)

Zarathos
Participant
#16687

Zacznę od tego, szanowni państwo, iż Entek bardzo mi się podoba . W sumie nie wiedzieć czemu. Ostatecznie okręt niczym przydeptana Akira, technologia lepsza niż w TOS (tam była kartonowa dekoracja i model na sznurku 😀 ), T'Pol w stroju a'la nurek - swoja droga to kobiece mundurki z TOS o wiele bardziej mi się podobały, szczególnie jak włożyła je Jadzia Dax - ... można by było długo wymieniać. Kłucić się o to, czy Entek to Trek czy nie, czy powinien się podobać czy nie itd. Ale kiedyś ktoś mądry powiedział ży o gustach się nie dyskutuje więc po kiego ta cała dyskusja. Chyba że każdy chce powiedzieć na forum co mu się podoba a co nie - ale wtedy chyba należało by nazwać ten temat 'Entek - podoba się czy nie'.

A co do dyskusji na tematy 'technologiczne' to są jak najbardziej na miejscu. Ostatecznie Trek (a ja entak do niego zaliczam) kreci się dookoła technologii (technobabble rulez) więc nie dyskutowanie co i jak i na dodatek dlaczego sprawiło by, iż ten serial stałby się podobnym do B5 gdzie stwierdzenie iż coś jest nie tak jak było odcinek wcześniej traktowane jest jak herezja. Widziałem już dyskusje na temat ulokowania okien na 'spodku' w okręcie Galaxy (komuś nie pasowały rozmiary 🙂 ) więc dyskusje na temat kolorów itd nie są najdziwniejsze.

Chciałbym tylko przypomnieć, że w TOS dekoracje były takie na jakie pozwalały czasy (tekturka, prymitywne modele i folia z gwiazdami). entek kręcony jest we współczesnych czasach i oczekiwanie, że twórcy serialu będą używać tak prymitywnych gadżetów jak ci od TOS tylko po to, aby było 'realnie' i 'kanonicznie' nie świadczy dobrze o zdrowym rozsądku osób piszących takie bzdety. Stąd konsole dotykowe, brak przełączników, działka wyglądające jak wyglądające i 'torpedy fotoniczne'. Diabli wiedzą jak ludzie z czasów wojny romulańskiej nazywali swoje pociski nuklearne. Może akurat też 'fotonicznymi'. Może antymateria to tylko czynnik zwiększający moc pocisku.

Dlatego zamiast wymyslać dziwne tlumaczenia dlaczego Entek jest taki niekanoniczny może lepiej pokusić się o wyjaśnienie dlaczego jest tak jak jest. Bardzo ciekawie jest to wyjaśnione w ffie AlbertaG, który tłumaczę. Jak tylko skończę pierwszy rozdział umieszczę go na tym forum - będzie mozna podyskutować.

A wszystkim od kanonu i tego że w związku z iż Entek jest niekanoniczny i nie powinno się go oglądać przypomną iż O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram