Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG "Oblicza Prawdy" Re: "Oblicza Prawdy"

Seldon
Participant
#14710

Przeliczenie trzecie, część druga

Odprawa na USS Merovingian rozpoczęła się. Kapitan Tazman wtajemniczył dowódców federacyjnych okrętów w szczegóły swoich planów oraz hipotez dotyczących zaginionego okrętu. Wszyscy przybyli kapitanowie z uwagą wysłuchali przemowy dowódcy floty. Faktycznie, w okolicy nie działo się nic normalnego ani zwyczajnego, i, pomimo pozornego spokoju, panowała złowieszcza atmosfera. Kapitan Tazman wydał rozkaz utrzymywania stałego kontaktu i żółtego alarmu na wypadek pojawienia się Romulan, od których dzieliła ich jedynie wąska przestrzeń jednego roku Strefy Neutralnej, jednak ich okręty miały dziwny zwyczaj przekraczania tej traktatowej granicy.

Podczas gdy technicy na USS Mariposa zmagali się z rozkalibrowanymi czujnikami, załoga USS Malstorm udostępniła okrętowi kapitana Rheinharda własne sensory, które miały pomóc jednostce naukowej w badaniu przestrzeni. Niestety, mimo wszystko odczyty z Maripos'y okazywały się być bezużytecznymi. Jednakże USS Okinawa wykrywa ów słaby sygnał radiowy i przekazuje o nim informację do reszty floty. Dalsza wędrówka okrętu kapitana Merkava jak na razie nie przynosi żadnych przełomów, podobnie jak poszukiwania dowórcy USS Excalibur.

Klingoński okręt ujawinił się za lecącym w warp statkiem pasażerskim, bowiem takim było przeznaczenie klasy Asimov, mimo jego klasyfikacji w danych klingońskich jako transportowego. Zaraz po nadaniu przez kapitana Coena wezwania do wyjścia z warp, nadeszła odpowiedź z federacyjnej jednostki.

"SS Alabama do IKC batleH. Oczywiście wyjdziemy z warp, jednak będzie to oznaka naszej dobrej woli, nie zaś groźba ostrzelania nieuzbrojonej jednostki przez pana okręt wojenny." - nadał kapitan z niechęcią.

Na potwierdzenie tych słów pole warp wokół statku federacji zaczęło się rozpraszać i wyszedł on z warp w pustą przestrzeń międzygwiezdną.

"Nazywam się Mattias Forgansson, dowodzę pasażerskim okrętem SS Alabama NDT-754833, wracającym z Ghalad IV, małej, niezrzeszonej planetki w klingońskiej strefie wpływów. Obraliśmy kurs powrotny w przestrzeń Federacji, jednak w drodze musieliśmy zatrzymać się w celu uzupełnienia zapasów. Po sprowadzeniu odpowiednich towarów do ładowni, zostaliśmy bestialsko ostrzelani przez zamaskowany okręt - wszakże okręty z kamuflażem mogą spod niego odpowiadać ogniem, nie sądzi pan? Po tym pięknym "pożegnaniu" na "bezpiecznej" przestrzeni Imperium musieliśmy ukryć się wewnątrz gazowej atmosfery tamtejszego giganta, gdzie czekaliśmy na zreperowanie ważniejszych systemów. Niestety sensory dogorywały, a ich odczyty wskazywały, że pozostając dalej w atmosferze Alabama zostanie zgnieciona przez ciśnienie i wiatry, dlatego wyszliśmy na orbitę i jak najszybciej rozwinęliśmy prędkość warp, mając nadzieję, że odnajdzie nas jakiś pomocny okręt Imperium. Wezwania pomocy nie nadawałem, ponieważ statek ma uszkodzony system komunikacji dalekiego zasięgu. Ale widać mieliśmy szczęście, ponieważ pierwszy klingoński kapitan grozi uszkodzonemu statkowi użyciem broni. Zresztą, jak pan zauważył, uzbrojenia nie posiadamy, dlatego trudno będzie je wyłączyć, zaś osłony musimy utrzymywać włączone ciągle, ponieważ nie mamy niezn... potrzebujemy ich do ochrony kadłuba przed ciałami, które mogą uszkodzić kadłub. Na statakach federacji takie zadanie mają deflektory, a jak już powinien pan zauważyć, należący do Alabamy jest 'trochę' niesprawny. Może zaproponuje pan jakieś rozwiązanie? I w jakiej jesteśmy "zastrzeżonej przestrzeni Imperium Klingońskiego"? Sensory również straciliśmy w tym ataku. - nadał sfrustrowany dowódca.

Pozostałe klingońskie jednostki zbliżały się do batleH'a i SS Alabama. Na mostku klingońskiego okrętu dowodzenia pojawiły się następne dane dotyczące małego statku: uszkodzenie iniektora deuteru, nieznaczny wyciek plazmy z prawej gondoli, rozdarcia kadłuba na pokładach 4, 5 i 6, teraz izolowane polem siłowym, oraz wiele mikropęknięć na całym kadłubie...

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram