Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG "Oblicza Prawdy" Re: "Oblicza Prawdy"

Coen
Participant

Siedziałem na mostku obserwując dokładnie efekty ostrzału czekając na raport o zakończeniu instalacji maskowania. Nagle jeden pocisk zahaczył o cos co zaczęło falować by po chwili okazać się okrętem romulańskim klasy No...Nore... Jak Jej Tam, jak potocznie nazywano te klasę z powodu jej niezwykle trudnej do wymówienia nazwy, co zapewne były całkiem sprytnym zabiegiem romulan gdyż wydłużało czas reakcji załogi wrogich okrętów. Romulanin skręcił gwałtownie i ponownie zaczął się kamuflować aby uniknąć dalszego ostrzału.

- Wiedziałem - mruknąłem, i już miałem coś dodać kiedy odezwał się taktyczny

- Kapitanie, do układu wszedł kolejny okręt, to USS Merovingian, klasy Galaxy

- Wywołują nas - powiedziała Debi

- Na ekran - rozkazałem - przez pół, na reszcie chce widzieć co się dzieje

Na połowie ekranu pojawił się kapitan Gwiezdnej Floty

- Wiadomość dla homulan i Klingonów: dopóki nie zaatakują naszych jednostek uznamy to wtahgnięcie tylko jako dhobny incydent. Phoszę też wysłać zalecenie by najpóźniej za 6 godzin standahdowych wszystkie obce jednostki na wyłączonym kamuflażu obhały najbliższy kuhs na ghanicę i co 15 minut wysyłały sygnały identyfikujące dopóki nie opuszczą naszego tehenu. Jeżeli ktoś nie zaakceptuje wahunków i go złapiemy, uznamy to za akt aghesji.

- Już ja mu pokaże agresje - powiedział taktyczny, jednak powstrzymałem go gestem

- łączcie mnie z Merovingian'em - rozkazałem, Debi tylko skinęła głową kiedy kanał został otwarty - Tu Kapitan Coen z I.K.C. betleH do Merovingian'a. O jakim wtargnięciu mówisz? Wlecieliśmy w waszą przestrzeń walcząc z naszym wspólnym wrogiem, waszym i naszym, i co więcej oczekuje iż okazecie się honorowi i na mocy sojuszu z Khitomer pomożecie nam w walce z romulanami ku chwale Imperium i Federacji. Dołączcie do nas, zapowiada się wspaniała bitwa! Coen, koniec

- Po co nam oni? - spytał trzeźwo sternik

- Nie wiadomo ilu romulan mamy przeciw sobie, a nasze siły zostały uszczuplone przez stratę dwóch okrętów - odparłem -poza tym, oni i tak musza nam pomóc, w przeciwnym razie będzie to oznaczało złamanie warunków sojuszu.

W tym momencie zapiszczał komunikator

- Kapitanie, instalacja urządzenia maskującego zakończona - dobiegło z niego

- Dobrze - pokiwałem głową - niech obie jednostki obiorą kurs na Qo'noS, Warp 1.5, przy tej prędkości będziemy mogli utrzymać osłony w czasie skoku. Jak tylko wejdziemy do podprzestrzeni zdejmiemy osłony w dolnej części a okręt naukowy się zakamufluje i odsunąwszy poleci dalej z maksymalna prędkością.

Nikt nie oponował przeciw takiemu planowi, w końcu mięliśmy dokładnie potwierdzona obecność romulan w pobliżu, wiec było to chyba dobre rozwiązanie na możliwość ich ataku, tym bardziej ze osłony betleH bez trudu wytrzymają ostrzał dezruptorów, a nim torpedy zdążyły by dolecieć okręt byłby już w Warp.

- Powiadomić o tym posunięciu pozostałe nasze okręty - rozkazałem

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram