Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#13068

[...] 

a) wez pod uwage nie tylko wydarzenia ostatniegho roku 1861 tylko wydarzen jakichs ostatnich 10 lat w ktorych podzial Stanow bnyl coraz wiekszy.

😎 Stany poludbniowe oglosily secesje i mialy do tego prawo!!! Bez wzgledu na konstytucje jakiegokolwiek kraju popieram kazda probe samostanowienia jezeli oczywiscie poparcie spoleczne dla tych praktyk na danym terenie jest odpowiednie. Poparcie dla secesji bylo niesamowicie wielkie.

Oczywiście Południe miało prawo spokojnie opuścić sobie Stany Zjednoczone ale nie powinno atakować pierwsze i rozpoczynać wojny. Karą za to była przegrana w wojnie i utrata szans na suwerenność. Kto mieczem wojuje od miecza ginie 😛 .

Ja natomiast nie poieram prób samostanowienia jesli dany region nie ma do tego prawa. Pomyśl co by było gdyby teraz np. Wielkopolska postanowiła odłączyć się od Polski. Nasze władze miałyby w takiej sytacji prawo zahamowania niezdrowych zapędów nawet przy użyciu siły.

c) zaatakowalo Fort Sumter a co mialo zrobic. Konfederacja powolala swoja milicje (organizacje paramilitarna) nie mylic z policja,( jak wiecie przez 50 lat komuny pilnowala nas organizacja paramilitarna) i walczyla o niepodleglosc a w Forcie stacjonowaly wojska wierne rzadow w Waszyngtonie ktore odmowily opuszczenia fortu, raczej nikt nie pozwolilby sobie na istnienie na swoim terytorium fortu opbcego panstwa

Mimo to atak był nielegalny. Powinno się zmusić załogę Fortu Sumter do jego opuszczenia ale nie w ten sposób. To Południe rozpoczęło wojnę ❗

Być może się ze mną nie zgodzicie ale w podobnej sytuacji była Polska w przededniu II WŚ ale to jednak Niemcy pierwsi zaatakowali. Gdybyśmy my to zrobili to wtedy bylibysmy posądzani o rozpętanie wojny i być może uznani za winnych.

d) kwestia tego calego buntu. Otoz secesjonisci mysleli o secesji od lat 50- tych 18 wieku i bez wzgledu na Lincolna opusciliby Stany. Lincoln przyspieszyl te decyzje gdyz zostal wybrany przez polnocna czesc spoleczenstwa USA wiec logicznym bylo ze bedzie popieral Jankeskie dazenia do podwyzszania cel na obce produkty przemyslowe i bronienia rynku amerykanskiego. Co oznaczala ta polityka dla Konfederatow jest chyba logiczne poludnie zylo z eksportu a wojna cel miedzy USA a reszta swiata zabilaby je do reszty.

e) kwestia niewolnictwa jest sprawa drugorzedna i byla taka w calej tej wojnie. W lutym 1865r rzad Konfederacji oglosil akt abolicyjny, jak wiemy Unia nie przerwala dzialan wojennych wojna zakonczyla sie dopiero 9 kwietnia 1865.

Moim zdaniem Południe powinno się starać opuścić Stany drogą pokojową i rozwiązać spór poprzez dyplomację. Wojna powinna być ostateczym wyjściem.

Lincoln posiadał umiarkowany program polityczny a mimo to został uznany przez stany południowe za wielkiego przeciwnika niewolnictwa. Południe poczuło sie zagrozone (a to była przesada) i pod wpływem histerycznych emocji odmówiło uznania nowego prezydenta. Wiec to był bunt.

Nie byly to stany rolnicze zarcie tez bylo robione na polnocy. Byly to stany planatatorskie i robily bawelne. Co do przemyslu Poludnie przezylo zaraz po rozpoczeciu bum przemyslowy ktory byl niezbedny do prowadzenia wojny. W polowie wojny w 1863 roku produkcja przemyslowa Konfederacji wynosila jakies 40% tego co produkowali jankesi. Tak wiec troszeczke przemyslu tam bylo po wojnie.

Wszelka uprawa roslin czy też hodowla zwierzat zalicza się pod rolnictwo więc uprawianie bawełny to też rolnictwo.

Co do przemysłu to jednak zdecydowanie bardziej rozwinięty był on na Pólnocy a Południe żyło głównie ze sprzedaży wspomnianej bawełny stąd mozna określić tą część USA jako region raczej rolniczy (w tamtych czasach).

[...]

Oczywiscie ONZ bardziej przypomina Federację niż USA ale omawialiśmy tu problem rozłamów wewnetrznych więc wg mnie lepszym przykładem jest ukazanie Wojny Secesyjnej w USA.

A tak poza tym to proponuję powrót do tematu :).

Tym razem postaram się udowodnić, że stworzenie nowego serialu jest konieczne do tego aby można był krecić kolejne filmy pełnometrażowe o nazwie Star Trek :).

Wygląda na to, że ST X: Nemesis był ostatnim filmem z załogą z TNG ( no może powstanie jeszcze jeden film z tą załogą ale to już będzie na pewno ostatnia przygoda Steward, Frakesa i spólki z ST). Stworzenie filmu z postaciami z DS9 nie jest za bardzo możliwe (drogie konstrukcje dekoracyjne zostały już rozebrane, poza tym nie wiadomo czy widzowie chcieliby umieszczenia akcji na stacji kosmicznej). Tak samo ma się sprawa z Voy'em (wielu Trekkies nie lubi pani kapitan/admirał Janeway 😉 ). Entek natomiast to jest jak na razie porażka. poza tym nie wiadomo czy widzom spodoałoby się umieszczenie akcji filmu w czasie poprzedzajacym o kilkaset lat wydarzenia z Nemesis.

Tak więc w nowym filmie musi zagrać zupełnie nowa załoga, która wcześniej powinna być odpowiednio wypromowana w serialu.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram