Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#13050

Czy inwazja wirusa to zagrożenie wewnętrzne? Zagrożenie wewnętrzne to może być nadmiar górników, ale nie epidemia. Zagrożenie wewnętrzne to konflikt wewnątrz państwa o coś istotnego, a nie o to, czy poprosić kogoś o DNA, czy nie.

LOL. Epidemia to jest jak najbardziej zagrożenie wewnętrzne bo niszczy państwo od środka. Jak już pisałem wirusy nie maja swoich stateczków z napędem warp wiec nie atakuja państwo z zewnatrz 😉 .

Nie mieszałbym USA i Wojny Secesyjnej do tego. Ta wojna była złamaniem konstytucji USA. Jeśli Południe chciało opuścić Stany Zjednoczone to miało do tego święte prawo (w konstytucji USA jest napisane, że każdy stan może opuścić USA). Północ poczuła się zagrożona istnieniem innego silnego państwa i rozpoczęła wojnę, której głupota (a szczególnie głupota okresu okupacji Konfederacji) spowodowała zniszczeni przemysłu Południa. Żadna wojna domowa nie wzmacnia państwa (chyba, że wybije się wszystkich przeciwników).

Bez urazy ale chyba coś nie tak z Twoją znajomością historii. Zacznijmy od początku. Po, wygranych przez Lincolna, wyborach prezydenckich Południe poczuło się zagrożone sądząc, ze nowy prezydent nakaże mu zniesienie niewolnictwa (co było błędnym rozumowanie bo głównym celem polityki Abrahama. L było utrzymanie jednosci państwa). Nastpnie Południe odmówiło uznania LEGALNIE wybranego prezydenta, ogłosiło secesję (tzn odłączenie sie) i ZAATAKOWAŁO Fort Sumter. Tak to Konfederacja rozpoczęła wojnę Jednym słowem to był BUNT Stanów Południowych! I nie mieszaj do tego Konstytucji. I nie pisz tu bzdur typu : "Północ poczuła się zagrożona i zaatakowała" bo to jest fałszowanie historii.

Poza tym o jakim przemyśle Południa Ty tu piszesz??? Przecież w tamtych czasach 80% przemysłu było zlokalizowane na Północy a stany południowe to były stany rolnicze.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram