Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#12918

Hmmm...Raphael, przemyślalem to co napisałes i to nie jest taki zły pomysł, tyle ze planeta i jej kolonisci musieli by byc tłem tylko do wydażeń bo na samej panecie walk galtycznych raczej by nie było, ani też o nią bo de fakto ile razy mozna walczyc o jedna planete?Góra 5 razy.

Słusznie, palneta byłaby tylko tłem dla wielkich walk i polityki. Jednak wiele scen mogłoby się rozegrać na tej planecie (szczególonie w jej podziemiach). Przykład: Na pewno Borg chciałby zasymilować podziemne skarby. Ich obrona mogłaby być rozłozona na kilka odcinków.

Pozatym sadze ze zagrozenie powrotem owej cywi.izacji powinnoi byc głownym tematem przewodnim serialu, tyle ze nie powinni oni znowu tak strasznie wyprzedzac potęg kwadrantu Alfa, powinni byc lepiej rozwinieci ale zdolni do pokonania w walce 1:1, tylko trzeba by wymyślic jakis powód dla którego odeszli...hmm....moze odeszli z tej galaktyki bo ozostali wypoedzeni? Np. przer pierwsza Federacje.

Może być i tak ale ja mam na to nieco inne spojrzenie. Cywilizacja, która zostawiła swoją planetę powinna, wg mnie, pozostać bardzo tajemnicza do połowy serialu. Wtedy mogło by się okazać, że powodem porzucenia planety był skok w wyższy poziom egzystencji. Cywilizacja ta w końcu powraca w krytycznym momencie wojny z Borg. Wtedy pomaga ludziom, Klingonom i Romulanom w momencie gdy Borg jest już bliski ostatecznej dominacji. Oczywiście Kolektyw musi być w tym momencie niezwykle silny aby siły były wyrównane. Walki mogą się przeniesć do nieznanych wymiarów i innych światów.

W tym momencie nalezy sobie zadać pytanie: dlaczego nieznana cywilizacja zdecydowała się pomóc?

Ja mam taki pomysł: Wspomniana cywilizacja była kiedyś wielkim imperium galaktycznym, pierwszą wysoce rozwiniętą cywilizacją, która jednak prowadziła pokojową politykę, rozwijała kulturę i technologię, pomagała innym. W ten pokojowy sposób doporowadziła do kulturowej dominacji i wieczystego pokoju w całej galaktyce. Niestety wtedy doszło do niespodziwanej tragedii. Jakaś barbarzyńska rasa z równoległego wzechświata(może gatunek 8472 a może ktos inny, bez urazy za słowo barbarzyńska dla fanów tej rasy) po prostu urządziła sobie inwazję. Pokój, który od długiego czasu panował w galaktyce stwarzał brak konieczności rozwijania militariów więc wojna była z góry przegrana. Prztrwali tylko ci, którzy zamieszkiwali planetę z podziemnymi miastami. Po latach barbarzyńcy odlecieli. Jednak lud zamieszkujący planetę osiagnął taki stopień rozwoju, że potrafił skoczyć na wyższy poziom egzystencji (zresztą potencjalne zagrożenie nadal istniałowięc nalezało jakoś uciec). Chęć ustrzeżenia galaktyki przed upadkiem (dominacja Borg byłaby upadkim wszelkiej swiadomości) mogła by być właśnie takim bodźcem, który skłonił ich do powrotu.

I taka własnie historia może być materiałem na cały jeden sezon nowego serialu.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram