Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#12914

Oj ludziki jest mi wstydjak was czytam nie macie zadnego pomyslu na serial trekowy nowej generacji StarTRek zamiast wyostrzyc wasza wyobraznie ja stepil chyba.

Oj drono 😛 w tym temacie nie chodziło to, żeby podawać gotowy scenariusz na nowy serial tylko pomysł. Ale cóż brak własnej indywidualnej świadomości wyklucza zrozumienie tego.

Te pomysly sa smieszne i wskazuja jakie naprawde macie podejscie do Treka.[...]

I vice versa. Pomysł z epidemią jest nie mniej śmieszny. Przecież wystarczy pobrać DNA chociażby od Worfa i po sprawie. Poza tym Klingoni są teraz bardziej przyjaźnie nastawieni do Federacji i z pewnością udostępniliby DNA. Ale jeśliby jakimś cudem i to by nie wyszło to Sekcja 31 z pewnością poradziłaby sobie z tym problemem.

[...] sensowny pomysl cos poza a moze sie to bedzie dzialo na planecie?? Ale podajcie cos wiecej okolicznosci, czas, kontaktz reszta i troszeczke na temat fabuly. [...]

Zdaje sie, że juz coś takiego napisałem. No ale skoro bardzo chesz to nieco rozwinę mój pomysł.

Mamy końcówkę XXIII wieku. Właśnie rozpoczyna się proces zasiedlania nowej planety, położonej na rubiezach Federacji. Korzystne warunki mieszkaniowe, odpowiedni klimat jak i bezpieczeństwo zapewniane przez Gwiezdną Flotę sprawiają, że do nowedo świata przybywają osadnicy ze wszystkich przeludnionych planet Federacji. Mija ponad 100 lat i wtedy dochodzi do bardzo ważnego i zarazem zaskakujcego odkrycia: Pod oceanem znajdują się ogromne podziemne przestrzenie, w których ulokowane są całe podziemne miasta! Okazuje się, ze kiedyś była tu potężna cywilizacja, która zotawiła po sobie wspaniałą technologię, która może znacząco podnieść poziom cywilizacyjny Federacji. Dowiadują się o tym szpiegowie innych potęznych imperiów i śmiertelnych przeciwników Federacji.

Dodatkowo okazuje się, że odrodził się ten nieszczęsny Borg! Jakimś cudem zasymilował część gatunku 8472 (który ponownie najechał Kolektyw) i dysponuje potężną siłą, która może unicestwić wszelką indywidualność w Drodze Mlecznej (a to by był zmierzch noramlnego życia w galaktyce). Jedyną nadzieją jest technologia dostępna na wspomnanej planecie ale to nie wystarczy. Dochodzi więc do wielkiego sojuszu Federacji, Imperium Romulańskiego i Imperium Klingońskiego. Tylko połączone siły sojuszników wsparte nową cudowną technologią mogą stawić opór Borg.

Ale wróćmy jeszcze na moment do wspomnianej planety. Dlaczego rasa, którą ją zamieszkiwała nagle odleciała? Czyżby planeta była niebezpieczna? A może ww rasa powróci? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarte są w kolejnych sezonach nowego serialu. Koniec.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram