Forum Fantastyka Star Trek Norexan strzela z ukrycia Re: Norexan strzela z ukrycia

Coen
Participant
#14618

Hmm.. po koleji

Ps2: Klingonów bardzo lubię, ale cóż, bliżej mi do Romulan, a jak te dwie rasy na siebie patrzą, wyjaśniać nie trzeba (-:

Romulanie sami sobie zasłużyli zdradzieckimi i tchórzliwymi atakami na okręty i placówki imperium w drugiej połowie XXIII i początkach XXIV wieku (przypomnę tylko Khitomer czy Nirandre 3), więc mają to co się im należy (betleH w bebechach jakby ktoś nie wiedział)

Co do reszty to zgadzam się z Reydenem (zanotujcie to gdzieś bo jak sam w to nie wierze 8)) plus dorzucę coś od siebie

Scymitar nie mógł strzelać w maskowaniu. On po prostu miał kilkanaście generatorów maskowania na całym kadłubie i jak chciał strzelać to tylko zdejmował maskowanie w tym miejscu (co doskonale widać bo w momencie strzału jest jego kawałek widoczny), wiec i Valdore nie mogą strzelać w maskowaniu. Druga możliwość: Scymitar nawet jeśli by mógł strzelać w maskowaniu to zwróćcie uwagę ze on był okrętem flagowym imperium Romulanskiego już od jakiegoś czasu (nie pamiętam ale chyba ponad miesiąc), to więcej niż trzeba aby zamontować eksperymentalny kamuflaż pozwalający strzelać mimo maskowania (BTW, klingoni znają te technologie od 80 lat, i kto tu przoduje w technologii maskowania?). wniosek? Norexany jako okrety pospolite nie posiadają tej technologii.

Kwestia torped i dezruptorów.

Oczywiście ze dezruptory są szybsze od torped, to jest w końcu energia a ona porusza się chyba z prędkością 0.8 prędkości światła, zaś torpeda ma własny napęd nastawiony chyba na 2 razy większą szybkość niż max impulsowa czyli 0,5 prędkości światła. Zaś to ze mogą łatać w Warp ma znaczenie jak walczymy w Warp czyli w podprzestrzeni, nie zaś w normalnej przestrzeni.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram