Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nieśmiertelność Re: Nieśmiertelność

Raphael
Participant
#13004

To ja dziękuje wole sobie spokojnie 80 doczekać, fakt że samymi pizzami obżerać się nie obżeram ale trzeba pamiętać, że żyć a ŻYĆ to dwie różne rzeczy.  Drzewa też żyją. Chociasz słyszałem gdzieś, że tradycyjne orientalne posiłki są bardzo zdrowe, i oby bo bardzo je lubie.  😉

Czyżby jedzenie było dla Ciebie sensem życia? Wystarczy tylko ograniczyć sobie zażywanie przyjemności związanej ze smakowaniem wyszukanych (a przy tym niezdrowych) potraw i już zyskuje się na zdrowiu. Ale wybór należy do każdego z nas.

A czy zastanawialiącie się jak mózg to wszystko będzie aprobował, fakt jest w strasznej mierze niewykorzystany, ale czy to wystarczy aby mógł funkcjonować paręset lat nawet jako jakiś wirtualny cyfrowy zapis. Ile jesteśmy w stanie zapamiętać czego jesteśmy w stanie się nauczyć.

Długo może bym chciał żyć, ale nieśmiertelność nie wiem i nie śpieszy mi się do rozwiązywania tej tajemnicy.

W sensie biologicznym nie ma podstaw aby sądzić, że mózg nie wytrzyma. Natomiast jeśli chodzi o psychikę (to miałeś pewnie na myśli) sprawa nie jest już tak prosta. Żyjąc kilkaset lat możemy po prostu znudzić się życiem i stracić jego sens. Z drugiej jednak strony jeżeli udałoby się wykreować odpowiednio duży i zróżnicowany wirtualny świat, który byłby z biegiem czasu udoskonalany to być może nawet i miliardy lat nie wystarczyły by aby się nim znudzić.

Tak na prawdę jednak nie znamy wystarczająco dobrze ludzkiego umysłu aby ten problem właściwie ocenić...

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram