Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nauka a Religia Re: Nauka a Religia

Vidmo
Participant
#9333

Nie zgadzam się z Twoją teorią panie (Mroczne  😉 ) Vidmo. A żeby udowodnić, że się mylisz skopiowałem z pewnej strony wypowiedzi o wiele lepszych naukowców niż Crick. Oto one: 

[...]

Witam

Na początek chciałbym uprzedzić , że nie jestem aż takim Mrocznym Vidmem 😉 Raphelu 😈

Zgadzam się z wypowiedziami wielu (jeżeli nie wszystkich) wymienionych przez ciebie naukowców jednakże ich wypowiedzi są dość ogólne co do istoty religii . Zakładają one , że istoty "stwórcy" może odgrywać zarówno powszechnie znany Bóg jak i inne rasy posiadające odpowiednią moc do stworzenia życia . Po prostu mnie nie zawiodły ( a może przez zawód na Bogu przestałem w niego wierzyć ? ) . Niestety na tym swiecie nikt ci np nie zaproponuje pracy jeżeli wierzysz w coś , a jesteś leniwy , słabo wyuczony itp , ale CZY BÓG ISTNIEJE CZY NIE DOWIEMY SIĘ PO ŚMIERCI , ALBO I NIE . I jeszcze raz powtórze , że jestem także wierzącym jednakże nie w to co wszyscy uważają za powszechne

Jest Jeszcze jedna kwestia sporna która wpadła mi na myśl . Chodz mi o powstanie życia . W/g Religii życie stworzył Bóg , w/g Nauki wytworzyło się na drodze ewolucji i lichnych reakcji chemicznych , jak również przypadku (Bóg według Biblii stworzył człowieka z niczego ?? a w mitologii człowiek powstał z gliny i łez Prometeusza) . I teraz po , której stronie jest racja , a może we wszystkim jest troche racji ??

Ps:Nie trzeba mnie oskarżać o ten artykuł ponieważ to nie ja go pisałem , a jedynie zgodziłem się z nim , jednakże ta TEORIA jest tylko potwierdzeniem moich przypuszczeń .

Ps2:Forum jest po to aby wygłaszać własne opinie . Jeżeli twoja jest różna od mojej (w szczególności że po każdej stronie jest troche racji) to nie należy tego krytykować . W końcu każdy człowiek może mieć swoje zdanie na dany temat i należy to uszanować (jak karze wiara)

Ps3:Z cytatow jakie zaproponowałeś wynika , że zarówno Ty jak i Ja mamy rację

Ps4 and last 🙂 : Myślę , że zrozumiesz o co mi chodzi i to uszanujesz , ja w każdym razie szanuje twoje zdanie i nie oskarżam nikogo o jego poglądy .

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram