Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Napędy Re: Napędy

rdo
Participant
#16416

Ja też coś oglądałem jakiś czas temu na Discovery, o nowym rodzaju napędu (jonowy czy jakiś). Zużywa bardzo mało paliwa, a jest w stanie rozpędzić się do olbrzymich prędkości. Jest tylko jeden szkopół, rozpędza się baaaaaaaaardzo powili. Nie mam pojęcia jak działa, bo ten program był dawno temu, ale wiem, że testy tego napędu już trwają.

Tak sie dziwnie składa, że też to oglądałem.... napęd istotnie był jonowy.... i testowali jakiś stateczek bezzałogowy z autonomicznym obwodem sztucznej inteligencji w dodatku (nie był zdalnie sterowany, lecz sam podejmował proste decyzje) Co ciekawe: statek nazywał się "deep space one"..... ciekawe czy to ukłon w strone Trekkies??

A napędy Warp?? o ile sie nie myle pierwszy lot WARP odbędzie sie 5.04 roku pańskiego 2063 i poleci tam Zephram Cochrane.... do napędu warp trzeba więc trche poczekać.

Na marsa polecimy tak jak zwykle: 3 stopniowa rakieta wystrzeli statek i go rozpędzi, a ten w oparciu o inercję własną oraz grawitacje ciał niebieskich dotrze na Marsa.... na miejscu kosmonauci zapewne rok coś pobadają, zsyntetyzują paliwo z dostępnych środków i wrócą (lub nie)

______________

edycja: literówki

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram