Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Napędy Re: Napędy

Verrix Senoya
Participant
#14611

Chciałbym poznać jakiś przykład napędu jonowego w użyciu. Bo póki co wygląda mi to na eksperyment w 4 ścianach. Ale nie mówię "nie". Czekam na przykłady.

Myślałem nad tym napędem i okazuje się, że jest coś jeszcze! Wszyscy wiemy, że ropa na świecie kiedyś tam się skończy ( nieprawdą jest , że za 50 lat). Dlatego też trzeba szukać alternatyw, nie tylko dla "paliwa" dla pojazdów, ale ogólnie źródeł energii. Ma powstać ( na razie jest w powijakach) międzynarodowa organizacja do budowy ITER http://www.iter.org/ ( mam nadzieję, że dawanie linków nie jest jakoś zabronione). W skrócie: Jest to wielki "rogalik" 😀 w którym krąży plazma i daje dużo, dużo, dużo energii. Problem w tym, że aby tego rogalika uruchomić, potrzeba dużo, dużo, energii i tyleż samo by podtrzymać go w ruchu. ALE sam z siebie daje nadwyżkę energii. Idea jest taka, iż jeden taki rogalik mógłby zasilić pół państwa, a gdyby był wystarczająco duży to i całą Europę.

Pytam więc: Dlaczego by nie wsadzić , kiedyś, kiedyś takiego rogala na statek kosmiczny ?!

Ps. Czasem mam wrażenie, że myslimy dwa pojęcia: Napęd, a źródło energii.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram