Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST Re: Najwspanialszy statek swiata ST

rdo
Participant
#16399

Toeretycznie - wszystkie. W przestrzeni nie ma znaczenia jak okręt wygląda, a jak mniemam technologię pomijamy (chociaż podobno ta Trekowa jest całkiem realna). Więc co za różnica - cegła z B5, spodek z Treka czy różne cosie z SW. Mogą być nwet dwie rury na krzyz, byleby z napędem i atmosferą 😀

zasadniczo zgadzam się, ale:

kształt i wymiary określają możliwość zastosowania określonych technologii.... wiadomo: zwarta struktura oznacza solidność, musi być też miejsce na określone urządzenia i systemy niezbędne do funkcjonowania okrętu.... i miejsce dla załogi, dlatego 2 rury na krzyrz to nienajlepsze rozwiązanie.... a Trekowe spodki z gondolami --to akurat ma sens (oczywiście nie jest to rozwiązanie jedynie słuszne..... statki gwiezdnowojenne akurat też wyglądają "realistycznie" (a wygląd jest chyba najbardziej realistyczną ich częścią))

NIE LUBIĄCY GWIEZDNYCH WOJEN NIE CZYTAJCIE DALEJ

kto mi powie, że zewnętrzna struktura ISD czy SSD czy MonCalamari Crusiera jest nierealistyczna?? pomijając technologie jest to bardzo realistyczne (w takiej obudowie zmieszczą się wszystkie systemy i załoga, a jednocześnie gwarantuje to możliwość solidnego opancerzenia i dogodnego rozmieszczenia bronii) (podobnie jak na statkach trekowych federacyjnych)

ładna jest też gwiazda śmierci... piękno prostoty (i nie pytajcie co widze pięknego we wklęśniętj przerośniętej piłce tenisowej..... fajnie wygląda superlaser DS w akcji)

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram