Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST Re: Najwspanialszy statek swiata ST

Reyden
Participant
#16201

Jest taka zasada, jeśli masz dwa staki które posługują się bronią energetyczną to przy porównaniu patrzysz ile moga dostraczyć energii w określony punkt i w jakim czasie. I nie ważne jest to czy sa to fazery, lasery, plazma czy oddziaływanie kwantowo - grawimetrzyczne liczy sie tylko moc i szybkostrzelność broni, a moim skromnym zdaniem przy zasilaniu BW z reaktora osobliwości kwantowej o której UFP może tylko pomażyć, daje jej palme pierwszeństwa jesli chodzi o uzbrojenie. Jest jeszcze jedna rzecz fazer ma ściśle okresloną moc a BW może tyle wyemitować energii ile dostanie z reaktora.

O jednym zapomniałes , mianowicie o mozliowsciach samej broni , jak dana broń ma max. obciazenie = x TW , to jak dostarczysz jej moc = x+1 TW , to spalisz broń , w przypadku BW moc nominalan bronii to 100 000 TW , a max. 250 000 TW ( i to przy wykorzystaniu mocy z napędu skokowego )

a co do fazera , to jeden typ moze miec różna moc ( vide fazer typ X na Akirze i Galaxy - ~5833 TW /~4166 TW )

zaś co do reaktra , UFP ma równie wydajny -reaktor M/AM potcznie zwany MARA

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram